SUPERLIGA SRBIJE: Bez pobednika u vojvođanskom derbiju

10.09.2021. 21:18
Tanjug
FK TSC / Izvor: MN Press
Mreže mirovale uprkos brojnim šansama

Derbi Bačke između Spartaka i TSC-a doneo je veliku borbu, ali pobednika nije bilo. Vojvođanski rivali podelili su plen (0:0) posle znaimljivog finiša i borbe koju su vodili na Gradskom stadionu u Subotici.

PODRŽI NOVAKA NA PUTU KA ISTORIJI - Meridian ti donosi NAJVEĆI BONUS NA SVETU

KRUŠEVAC - NEOSVOJIV GRAD: Nova pobeda Napretka na svom terenu

POZNATE CENE KARATA ZA VEČITI DERBI: Evo KOLIKO košta ZADOVOLJSTVO biti na stadionu na svetkovini srpskog fudbala

Gosti su bili bolji nekih 75 minuta, finiš je pripao domaćinu, međutim u ovakvom meču izostali su samo pogoci.

TSC je imao veliku inicijativu u prvom poluvremenu, Spartak uopšte nije ni šutnuo na gol rivala za 45 minuta, ali je odbrana Subotičana uspevala da drži goste podalje od gola koji čuva Dubljanić.

Najbolju priliku za TSC da dođe do prednosti promašio je Đuro Zec u 65. minutu kada su mnogi videli loptu u mreži, ali se rezultat na semaforu nije menjao.

Spartak je od tog trenutka zaigrao bolje, imao sjajan zicer za Mileta Savkovića u 77. posle velike greške odbrane gostiju, ali se istakao na drugoj strani i golman TSC-a Nenad Filipović.

Samo dva minuta kasnije veliku šansu za Spartak je promašio Japanac Šimura koji je iz dobre pozicije sa nekoliko metara šutirao visoko iznad gola.

Spartaku je ispravno poništen i vodeći pogodak u 80. minutu pošto je Savković zakačio loptu na putu ka mreži, pa je ostalo na kraju nerešeno.

tabela / Izvor: Foto: Sofascore