TRILER U TORŠAVNU: Borac i Lalatović posle penal ruleta ELIMINSANI na Farskim ostrvima

14.07.2022. 22:00
Nenad Lalatović / Izvor: MN Press
Trijumf od 2:0 iz prvog meča nije bio dovoljan.

Fudbaleri Borca nisu uspeli da se kvalifikuju u drugu rundu kvalifikacija za Ligu konferencija. Banjalučani su imali prednost od 2:0 iz prvog meča protiv B36 Toršavna, ali su na Farskim ostrvima poraženi sa 3:1, da bi posle produžetaka i penala morali da se oproste od međunarodne scene za ovu sezonu.

Obe ekipe su meč završile sa po jednim igračem manje. Najpre je u 44. minutu isključen Jakobsen u domaćem timu, ali je u 53. minutu drugi žuti karton dobio i defanzivac Borca Marko Gajić.

NIKAD JAČI POKLON: 1000 dinara bonusa, 200 spinova i SONY PS 5 – MOŽE!

JOVIĆ PREDSTAVLJEN U FIORENTINI: Zadužio i broj, zna se zbog koga ga je uzeo (FOTO+VIDEO)

ZAPAMTILI GA NAVIJAČI PARTIZANA: Zvezda želi najboljeg strelca Lige konferencija sa Pešićem u tandemu

Dželat za izabranike Nenada Lalatovića bio je Magnus Egilson koji je postigao sva tri gola za Farane. Egislon je prvi gol postigao u 35. minutu, a zatim dva puta pogodio sa bele tačke u 54. i 66. minutu.  B36 je već tada ima vođstvo od 3:0 koje mu je garantovali prolaz u sledeću rundu kvalifikacija.

Ipak, u 75. Benjamin  Tara pogađa za 3:1 i vraća nadu Banjalučanima koji doi kraja susreta nisu uspeli da postignu gol vredan prolaza. Golova nije bilo ni u produžetcima tako da je odluka pala posle izvođenja penala.

Farani su već u drugoj seriji bili neprecizni i činilo se da će Borac uspeti da spreči senzaciju. Međutim, svi ostali izvođači penala sa B36 bili su precizni, a za Banajlučane poslednja dva šuta sa bele tačke nisu iskoristili Pišćević i Lukić što je bio kraj svake nade za tim Nenada Lalatovića.

BONUS VIDEO: Dileta Leota - umeće sa loptom