VAR PRELOMIO MEČ: Liverpul osvojio prvi trofej u sezoni

30.07.2022. 20:19
FK Liverpul / Izvor: Reuters
Odličan meč.

Fudbaleri Livepruli su pobedili Mančester siti u Komjuniti Šildu u Lesteru sa 3:1 i tako su napravili sjajnu uvertiru pred početak Premijer lige. Redsi su osvojili prvi trofej u sezoni, u 100. jubilarnom finalu Komjuniti šilda.

FELIKS SRUŠIO JUNAJTED: Atletiko u finišu došao do pobede

I TO SE DESILO: Lalatovićev Borac konačno POBEDIO

VOŠA PRATI ZVEZDU: Slavili u Šumadiji

Salah je u 21. minutu odlično pronašao Aleksandr- Arnolda, koji je izvrsnim udarcem savladao Edersona za 1:0.

Krenuli su po izjednačenje fudbaleri Sitija. Izbegli su u tom napadu iz 72. minuta igrači šampiona Engleske ofsajd, u nastavku akcije Alvarez je šutnuo loptu u protivničku mrežu sa dva metra, ali je on bio poništen. Sudije su posle signalizacije iz VAR sobe preinačile odluku i priznale pogodak – 1:1.

Ipak, samo deset minuta kasnije Liverpul je ponovo vodio. Bila je to prelepa kontra Redsa, posle centrašuta Salaha Nunjez nije najbolje glavom šutirao, ali je pogodio u ruku odbrambenog igrača Sitija. I ponovo je radio VAR, ovoga puta sudija Pouson je i lično želeo da se uveri u potonju odluku, pokazao je na belu tačku, a Salah je doneo erupciju oduševljenja navijačima tima iz Liverpula.

U četvrtom minutu nadoknade Nunjez je dibitantskim golom za Liverpul rešio sve dileme, posle odličnog ubacivanja Robertsona glavom je matirao Edersona za konačno slavlje.

Najnovije vesti o fudbalu pročitajte OVDE.

BONUS VIDEO: Pogledajte kako je Nemanja Gudelj izašao na binu i zasvirao sa muzičarima