ABA LIGA: Budućnost PREGAZILA Mornar u crnogorskom derbiju (VIDEO)

04.02.2019. 19:46
KK Budućnost / Izvor: Foto: aba-liga.com/Budućnost VOLI
Nastavlja se borba za što bolje pozicije pred plej-of.

Košarkaši Budućnosti savladali su Mornar u Podgorici u okviru 18. kola ABA lige neočekivano ubedljivim rezultatom 102:71 (22:15, 26:17, 28:15, 26:24). Budućnost se ovom pobedom izjednačila po broju trijumfa sa Cedevitom na drugoj poziciji na tabeli, dok je Partizan četvrti sa trijumfom manje. Celu situaciju oko četvrtoplasiranog pomno prati i Crvena zvezda koja je obezbedila prvo mesto pred plej-of.

ODUŠEVIO DELIJE: Kešelj poslao SNAŽNU poruku pred meč sa Unikahom (FOTO)

PRED OKRŠAJ SA ALBOM: Trinkijeri OTKRIO zašto je NAJSMEJAN i kakva je situacija sa Zagorcem (FOTO)

Aktuelni šampion ABA lige je sjajno otvorio meč serijom 15:3. Gosti iz Bara su uspeli da se do kraja prve četvrtine i početkom naredne vrate na samo dva poena zaostatka, ali to je bilo sve đto su uradili na ovoj utakmici. Budućnost je tada dodala gas i na poluvremenu je imala prednost od 16 poena (48:32).

Početak treće četvrtine je opet pripao gostima, ali su uspeli da dođu samo na minus deset. Tada je usledio period brutalne igre Podgoričana koji su do kraja te četvrtine napravili seriju 22:3. U poslednjih deset minuta je domaća ekipa uspela da napravi još veću razliku i na kraju da trijumfuje sa 102:71.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Edvin Džekson sa 18 poena, a pratili su ga Noris Kol sa 16, kao i Goga Bitadze i Koti Klark sa po 14 poena. U poraženom sastavu raspoloženi su bili samo bivši košarkaš Crvene zvezde Nikola Rebić koji je meč završio sa 19 poena i sedam asistencija i Antabija Valer koji je takođe postigao 19 poena.

Budućnost – Mornar 102:71

TABELA: Crvena zvezda 17-1, Cedevita 13-5, Budućnost 13-5, Partizan 12-6, Mega Bemaks 9-9, FMP 8-10, Mornar 7-11, Cibona 7-11,  Igokea 6-12, Zadar 6-12, Krka 5-13, Olimpija 5-13.

Pogledajte kako izgleda brazilska odbojkašica Žaklin Karvaljo.