ABA LIGA: Mornar slavio u Laktašima, debitant Rasel brojao do 41

01.10.2022. 18:14
Mornar Igokea / Izvor: FOTO: ABA liga
Impresivno vatreno krštenje na Jadranu...

Košarkaši Mornara iz Bara savladali su na gostovanju ekipu Igokee u Laktašima rezultatom 91:83 u okviru prvog kola ABA lige.

NAJVERNIJA PODRŠKA SRPSKOM SPORTU STIŽE SA ADRESE MOZZARTA: KK Partizan od danas KK Partizan Mozzart Bet

KREĆU PORMENE U EVROLIGI: Klub iz Dubaija ulazi u takmičenje, fajnal-for u Emiratima tri godine u nizu

Crnogorci su do trijumfa stigli posle velikog preokreta u drugom poluvremenu. Igokea je posle prvih 20 minuta igre vodila sa 47:37, ali su gosti u nastavku zaigrali mnogo bolje i uspeli da rezultat okrenu u svoju korist.

Mornar je stigao do devet poena prednosti sredinom poslednje četvrtine, poveo je sa 83:74 posle čega je Igokea uspela u jednom trenutku da uhvati rezultatski priključak, smanjila je na tri poena zaostatka, ali Barani nisu do kraja dozvolili novi preokret na meču.

Fets Rasel je svoj debi u Aba ligi završio sa 41 poenom uz šest skokova i šest asistencija. Pored njega u dresu Mornara istakao se Mihailović sa 26 poena.

U ekipi Igokee najefikasniji je bio Mario Nakić sa 16 poena.