ABA LIGA: Težak meč na Novom Beogradu, Partizan serijom 16:0 savladao Cedevitu!

25.10.2020. 20:52
Drama do poslednjeg minuta.

Derbi 4. kola Aba lige između Partizana i Cedevite Olimpije koji je odigran u dvorani "Ranko Žeravica" pripao je domaćoj ekipi. Crno-beli savladali su slovenačku ekipu rezultatom 86:77 (16:19, 22:21, 26:24, 22:13). Srpskoj ekipi ovo je treća uzastopna pobeda u regionalnom takmičenju.

ABA LIGA: Drama u Podgorici, FMP propustio priliku za trijumf

JOVANOVIĆ: Raduje me naš odnos prema igri, odigrali smo odličnu odbranu protiv Zvezde!

CRVENO-BELI PREŽIVELI PAKAO: Povreda NAJBOLJEG igrača ZABRINULA sve! Davidovac PRELOMIO

Utakmica je počela prilično otvorenu, a gosti su se bolje snašli. Uspela je Cedevita da pogodi 4 trojke iz 6 upućenih šuteva, dok su crno-beli pogodili samo dve iz 7 pokušaja. Od početka susreta, kao po navici kada igra protiv Partizana, Jaka Blažič je bio najmotivisaniji, predvodio je "zmajeve" u svakom segmentu igre, uspešno ga je pratio i Majkl Hopkins.

Izabranici Vlada Šćepanovića probudili su se u drugoj četvrtini. Kodi Miler Mekintajer se "probudio" i pogurao "parni valjak" kao preokretu, međutim, ekipa iz Ljubljane se nije predavala. Na "krilima" Roka Lenija Ukića i pomenutog Blažiča rezultat na poluvremenu bio je 40:38 u korist gostiju.

Velika borba viđena je u drugom poluvremnu. Rezultatska klackalica koja je trajala do kraja utakmice, donela je pregršt atraktivnih poteza, ali i izuzetnu čvrstu odbranu oba tima. Mekintajer je preuzeo ulogu lidera, pogađao je Amerikanac trojke iz skoro svih pozicija, pomagali su mu Erik Mika i Rašon Tomas, međutim, Cedevita je na sve imala odgovor. Na traju treće deonice egal - 64:64.

Ista slika i u poslednjih 10 minuta. Igralo se koš za koš. Partizanu je osetniju prednost (78-72) doneo Nemanja Dangubić na 2:25 do kraja meča, a već u sledećem napadu Nemanja Gordić je pogodio trojku uz faul nad Tomasom nakon kojeg Dangubić pogađa novi šut za tri poena i donosi crno-belima +10, fantastična serija "parnog valjka" od 16:0. Ispostaviće se da je blickrig srpskog tima odlučio pitanje pobednika.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Jaka Blažič sa 24 poena, pratili su ga Kodi Miler Mekintajer sa 17 i Rašon Tomas sa 13.

PARTIZAN - CEDEVITA OLIMPIJA 86:77 (16:19, 22:21, 26:24, 22:13)

DVORANA: Ranko Žeravica

SUDIJE: Tomislav Hordov, Miloš Koljenšić, Josip Radojković

Partizan: Mika 9, Miler Mekintajer 17, Zagorac 4, Pejdž 9, Dangubić 10, Gordić 11, Janković S., Angola, Veličković 6, Janković N. 4, Tomas 13, Trifunović 3.

Cedevita Olimpija: Radović, Peri 3, Hopkins 10, Duščak, Murić 13, Ukić 6, Blažič 24, Braun 10, Hodžić, Džouns 11, Ščuka, Marinković.