ABA LIGA: Zvezda DEKLASIRALA Mornar. Crveno-beli TORNADO prohujao Barom! (VIDEO+FOTO)

09.02.2019. 20:39
KK Crvena zvezda / Izvor: Foto: printscreen/Twitter/Aba Liga
Sjajna partija izabranika Milana Tomića.

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su trijumf u okviru 19. kola ABA lige pobedom na gostovanju u Baru protiv Mornara sa 57:90 (14:25, 12:25, 19:30, 12:10). Ubedljivo i bez mnogo muke crveno-beli su već tokom prve deonice demolirali Barane i došli do nove 18 pobede u regionalnom takmičenju.

SRAMOTA U SPLITU: Nećete VEROVATi šta su sve vikali građani za vreme napada na Zvezdine igrače! Dno dna (VIDEO)

NEMA MEČA U SPLITU: Vaterpolisti Crvene zvezde na putu za Beograd (FOTO)

Već u prvoj deonici Zvezda je trojkama demolirala Mornar i zahvaljujući agresivnoj igri u odbrani poveli prvi period meča rešili u svoju korist sa 25:14. U nastavku meča viđena je ista slika, a izabranici Milana Tomića nisu dozvolili domaćinu nijednu šansu da ugrozi njihovu prednost.

Iz minuta u minut razlika je rasla i na odmor se otišlo sa prednošću beogradskog tima 50:26!

Mornar ni u drugom poluvremenu nije uspeo da poveže svoje redove i ugrozi Zvezdinu prednost. Sredinom treće deonice prednost aktuelnog šampiona Srbije išla je i do 30 poena razlike... Domaći tim je nastavio sa nerezonskom igrom u napadu koji je obilovao individualnim akcijama. često neuspešnim.

Zvezda je to iskoristila i na kraju rutinski privela meč kraju uz nekoliko atraktivnih poteza. Zanimljivo je da je u poslednjoj četvrtini Zvezda ubacila samo deset poena, ali to ipak nije uticalo na konačan ishod meča.

MORNAR BAR - CRVENA ZVEZDA 57:90 (14:25, 12:25, 19:30, 12:10)

DVORANA: Topolica

SUDIJE: Tomislav Hordov, Josip Radojković, Gordan Terlević

Mornar Bar: Knajt 10, Mićović 15, Mijović 2, Mugoša, Drenovac, Pavić 4, Vujošević 2, Voler 9, Sane, Vranješ 11, Rebić, Luković 4.

Crvena zvezda: Regland 6, Radanov, Kešelj 9, Davidovac 5, Nenadić 2, Faje 3, Beron 14, Dobrić 13, Ristić 11, Simanić 9, Cirbes 8, Odžo 10.

18.00 Olimpija - Igokea

TABELA: Crvena zvezda 18-1, Budućnost 13-5, Cedevita 13-5, Partizan 12-6, Mega 10-9, FMP 8-10, Mornar 7-12, Cibona 7-11, Zadar 6-12, Igokea 6-12, Olimpija 5-13, Krka 5-14.