ABA LIGA: Zvezda rutinski protiv oslabljene Igokee (FOTO)

20.10.2018. 22:33
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Četvrta pobeda crveno-belih.

Crvena zvezda i dalje je uz Mega Bemaks jedini neporaženi tim u ABA ligi, pošto je u četvrtom kolu rutinski savladala Igokeu sa 96:75 (25:23, 27:21, 23:11, 21:20) i tako sa ekipom iz Sremske Mitrovice ostala na čeu tabele. Igokeao je u Beograd doputovala sa samo desetoricom igrača i uspela da pruži otpor samo u prvom poluvremenu.

Iako je doputovala u Beograd sa samo desetoricom igrača, Igokea nije izašla spuštenog garda na parket dvorane ''Aleksandar Nikolić''. Zvezda je već posle četiri minuta igre imala i dvocifrenu prednost 15:5 predvođena razigranim Brankom Lazićem, ali su gosti veoma brzo uspeli da se približe. Tim Milana Tomića ponovo je uspeo da  stvori prednost, ali je na mali odmor otišao sa samo dva poena prednosti. Uvodni minuti druge četvrtine prošli su u izjednačenoj igri oba tima, da bi Zvezda u 14. minutu opet krenula da stvara osetniju prednost 38:31, ali su gosti iz Laktaša nastavljali da konstantno budu blizu i ne dozvole domaćinu da im potpuno pobegne. Čak ni maksimalnih 11 poena prednosti u 18. minutu Zvezde (47:36) nisu obeshrabrili ekipu Nenada Trajkovića, ali je na velikom odmoru prednost crveno-belih bila osam poena.

Međutim, čini se da je Igokea sa skraćenom rotacijom i imala snage samo za jedno poluvreme, jer je Zvezda brzo došla do dvocifrene prednosti u trećoj četvrtini, da bi u 13. minutu bilo do tada maksimalnih 15 poena prednosti (59:44). Od tog trenutka se pitanje pobednika više nije postavljalo. Zvezda je održavala prednost, a pred poslednjih 10 minuta su stigli i do 20 poena vođstva (75:55). Četvrta četvrtina pretvorila se u rutinu, a košarkaši Zvezde su sigurnom igrom mirno priveli meč kraju i  ostvarili četvrtu pobedu u sezoni.

CRVENA ZVEZDA - IGOKEA 96:75 (25:23, 27:21, 23:11, 21:20)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Juras, Nedović, Arsenijević.

GLEDALACA: 2.500.

CRVENA ZVEZDA: Regland 8, Radanov 16, Čović 4, Perperoglu, Davidovac 8, Lazić 12, Faje 8, Beron 11, Ristić 4, Simanić 8, Cirbes 8, Odžo 9.

IGOKEA: Talić 8, Lešić 21, Adamović, Janković 4, Zubčić 16, Milošević, Radivojević, Ilić 4, Rikić 10, Lorbek 12.

Mega Bemaks - Olimpija 81:77

TABELA: Crvena zvezda 4-0, Mega Bemaks 4-0, Olimpija 2-2, Partizan 2-2, Krka 2-2, Budućnost 2-1, FMP 2-1, Igokea 1-3, Cedevita 1-2, Mornar 1-2, Cibona 0-3, Zadar 0-3.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.