BLIŽI SE START SEZONE: Epski preokret Lejkersa protiv šampiona, sjajne role Jokića i Bjelice (VIDEO)

13.10.2018. 08:59
Nikola Jokić / Izvor: Profimedia
A sada kreće ono pravo.

Veliki derbi između Golden Stejte i Lejkersa kao i još jedna odlična parija Nikole Jokića, obeležili su poslednje NBA mečve pred zvanični početak sezone.

TEO NAPUŠTA KLIPERSE: Nećete verovati gde nastavlja karijeru (FOTO)

DŽIKIĆ POSLE PORAZA: Čestitam Armaniju, mi ćemo nastaviti da radimo na tome da budemo bolji (FOTO)

Aktuelni šampion bio je ubedljiv u prvom poluvremenu i vodio 67:54. Međutim, Lejkersi su znatno ozbiljnije zaigrali u druga 24 minuta. Odigrali su prvo sjajnu treću četvrtinu koju su dobili 32:16, a zatim su i u četvrtoj napadački briljirali sa 33 poena i na kraju došli do drugog vezanog trijumfa nad Ratnicima 119:105. Kod pobednika, za koje nije igrao Lebron Džejms, Svjatoslav Mihalik je bio najefikasniji sa 22 poena, Kajl Kuzma je imao 19, a Ivica Zubac za 17 minuta devet poena uz tri skoka. Na drugoj strani Klej Tompson je bio najefikasniji sa 21 poenom, jednim više od Kuka, dok su po 16 zabeležili Džons i Stef Kari.

Denver je zabeležio pobedu nad Čikago Bulsima 98:93 uz 15 poena Nikole Jokića, koji je imao i sedam skokova, pet asistencija i dve ukradene lopte. Sakramento Kingsi izgubili su u Portlandu u neizvesnoj završnici od Blejzersa 118:115. Za goste nije igrao Bogdan Bogdanović ali je igrao Nemanja Bjelica i za 18 minuta imao odličan učinak od 10 poena, devet skokova i ukradene lopte. Na drugoj strani Jusuf  Nurkić imao je 10 poena i sedam skokova.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.