BORBA SE NASTAVLJA: Oklahoma uz sjajnu završnicu došla do IZJEDNAČENJA (VIDEO)

25.08.2020. 09:05
SrbijaDanas
Rasel Vestbruk, Džejms Harden / Izvor: Profimedia
Napeta prva runda plej-ofa.

Oklahoma Siti Tanderi izjednačili su u seriji prve runde plej-ofa protiv Hjuston Roketsa (2:2). Oklahoma je odigrala sjajno završnicu meča protiv Hjustona i slavila rezultatom 117:114. Hjuston je imao 2:0 u seriji i priliku u prošlom meču da ode i na 3:0, ali su sada potpuno ispustili prednost.

NBA: Lejkersi DEMOLIRALI Portland - Dragić još jednom održao čas košarke (VIDEO)

DENVER ŽESTOKO OŠTEĆEN: Dokazano da su sudije u završnici "POGURALE" Jutu (VIDEO)

BRUKLIN IMA VELIKE PLANOVE: Netsi žele Popoviča, da li je na pomolu razlaz sa Sparsima posle 24 godine?

Prvo poluvreme bilo je poprilično ujednačeno. Hjuston je bio za nijansu bolji u prvoj deonici, predvođen Džejmsom Hardenom, u kojoj smo videli veliki broj poena (37:35).

Oklahoma je zaostajala tokom čitave druge četvrtine, ali su u poslednjem minutu uspeli da se vrate i čak i preokrenu rezultat.

Na kraju prvog poluvremena bilo je nerešeno, pošto je Harden izjednačio u kontri posle ukradene lopte Krisu Polu (60:60).

A onda na startu drugog poluvremena šuterska klinika Roketsa.

Pogodili su 8 od 8 šuteva za tri poena i Džef Grin, Harden, Kovington, Gordon i Taker odveli su Hjuston na +15.

Delovalo je kao da Oklahomi nema spasa, ali onda je Hjuston krenuo sve da promašuje i da gubi lopte.

Na kraju treće deonice usledila je serija od 12:0 i Oklahoma se vratila na samo poen zaostatka.

Roketsi su od onih 8/8 šutirali 3/25 i na ovoj utakmici su ponovo oborili rekord, pošto su šutnuli 58 trojki.

Poslednja četvrtina bila je izjednačena i igralo se koš za koš.

Nastavili su sa promašajima Roketsi u poslednja tri minuta, a Šruder i Kris Pol rešili su meč dvojkama.

Šruder je sa 30 poena bio najbolji na utakmici, pratio ga je Kris Pol sa 26, a Šej Gildžes-Aleksander je takođe bio dobar sa 18 poena i 12 skokova.

Na drugoj strani je Harden imao 32 poena, 8 skokova, 15 asistencija i 4 ukradene lopte.

Pratili su ga Erik Gordon sa 23 i Danijel Haus sa 21 poenom.

Naredni meč na programu je u noći između srede i četvrtka od 00:30.

Pogledajte kako izgleda Mina Milutinović, devojka Nemanje Nedovića

MASTERS SINSINATI: Senzacija! Krajinović RASTURIO Dominika Tima da se sve PUŠILO

TERZIĆ NAREDIO: Dajte im ČETIRI komada ili se ne javljajte! Igrači pitali za PREMIJE (VIDEO)

NOVAKU NIJE BILO LAKO NA TERENU: Đoković se MUČIO ceo meč ali je poslao poruku OHRABRENJA!