DABL-DABL MILUTINOVA: Srbin pogurao Armejce ka odbrani trofeja!

20.05.2022. 22:23
Nikola Milutinov / Izvor: Profimedia
Ubedljiv start moskovljana u finalu.

Ekipa CSKA ubedljivo je savladala Zenit u prvom meču finala plej-ofa VTB lige rezultatom 83:59. Ovom pobedom su Armejci na najbolji način otpočeli odbranu trofeja, a koliko su dominantni u ovom takmičenju govori i podatak da samo jednom od osnivanja 2009. nisu bili prvaci.

FIBA POTVRDILA: Crna Gora učestvuje na Eurobasketu!

VELIKI PROBLEM ZA DALAS: Dončić ne igra drugi meč finala!?

NE MOGU, PIJAN SAM: Jokić na urnebesan način ODBIO intervju (VIDEO)

Moskovljani su prvu četvrtinu dobili 20:8 i već tada je bilo jasno da će gosti iz Sankt Peterburga teško da se vrate.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 46:30 u korist Armejaca. Zenit je jedino uspeo da u trećem periodu u dva navrata dođe do minus 9, ali snage za više nisu imali.

U pobedničkom timu najviše se istakao Kasper Vir sa 25 poena, dok je Nikola Milutinov dodao 18 (3/4 za dva, 12/13 slobodna bacanja) i 10 skokova za 31 minut, Aleksej Šved je imao 11, a Jonas Jerebko 10 poena.

Najnovije vesti iz sveta košarke pogledajte OVDE.