DONČIĆ SAMLEO FRANCUZE: Luka ubacio 47 poena - Dragić REŠIO meč (VIDEO)

07.09.2022. 19:23
Luka Dončić / Izvor: Foto: FIBA
Silovita Slovenija...

Reprezentacija Slovenije uspela je da savlada Francusku u poslednjem kolu grupe B Evrobasketa pošto su bili bolji u finišu rezultatom 88:82.

ATAMAN SAOPŠTIO LOŠE VESTI: Najbolji reprezentativac Turske se VRAĆA U ISTANBUL!

TURSKA STOJI SRBIJI NA PUTU: Porazom od Španije se ukrstili sa ”Orlovima”

LOŠE VESTI IZ TABORA ORLOVA: Za Nedovića je Evropsko prvenstvo završeno

Od samog starta se videlo da će ovo biti meč reprezentacije Francuske i Luke Dončića.

Slovenački reprezentativac je briljirao od početka, upravo je on održavao prednost svoje ekipe i to nakon velikog preokreta u prvoj četvrtini, imali su Francuzi 14:3, da bi prva deonica bila završena rezultatom 19:20.

Egal u nastavku, u drugoj i trećoj četvrtini su Slovenci imali prednost, ali blagu i Francuzi su uvek uspevali da se vrate i da izjednače rezultat, par puta smo videli i rezultatsku klackalicu.

Dončić je praktično u svakom trenutku imao makar polovinu poena slovenačke reprezentacije na svom kontu, bio je nezaustavljiv sa osmehom na licu, videlo se da je ovo njegov dan.

Slovenci su trojkama u poslednjoj četvrtini stekli ogromno vođstvo. Edo Murić je pogodio za 74:67, da bi potom fenomenalni Dončić pogodio za 80:70, a Francuzi se nisu dali.

Napravili su seriju od 9:0, trojkom Ertela prišli na 79:80, a Slovenci su promašivali trojke na drugoj strani i mučili su se i da upute šut ka košu u pojedinim napadima.

Rezultatska klackalica i u poslednja dva minuta, a nakon poena Čančara Slovenci su stigli do 86:82 na ulasku u poslednji minut, da bi Goran Dragić rešio pitanje pobednika nakon kontre.

Sve vesti sa Evrobasketa pročitajte OVDE.

BONUS VIDEO: Pogledajte scenu sa svadbe Ane Dabović