EVROKUP: Parni valjak SAMLEO Ritas! Zagorac, Tomas i Jaramaz odveli Partizan u Top 16 fazu

20.11.2019. 21:57
KK Partizan / Izvor: MN Press
Crno-beli slavili protiv Litvanaca.

Košarkaši Partizana savladali su Ritas u osmom kolu Evrokupa rezultatom 86:81 (23:21, 23:19, 22:17, 18:24) i tom pobedom crno-beli su obezbedili plasman u Top 16 fazu drugog po kvalitetu evropskog takmičenja. Gosti su imali prednost tokom većeg dela prve četvrtine, ali je tada Parni valjak počeo da melje protivnika. Puleni Andree Trinkijerija su krajem uvodnih deset minuta preuzeli vođstvo koje su čuvali do kraja meča, a u nekoliko navrata su uspeli da odbiju ozbiljne nalete Litvanaca koji su prilazili na poen zaostatka.

PRED NASTAVAK SUPERLIGE: Fenomenalne vesti za Partizan

ŠTA MU BI? I Novak se smejao svojoj početničkoj grešci - neverovatan kiks! (VIDEO)

OGLASILI SE IZ MONAKA: Evo dokle se stiglo u pregovorima oko Strahinje Pavlovića!

Posle ujednačenog početka utakmice ekipa Ritasa je serijom 7:0 došla do prve osetnije prednosti (15:10), a u tim trenucima je jedini raspoložen igrač Partizana bio Rade Zagorac. Bivši košarkaš Memfis Grizlisa je ubacio prvih 12 poena crno-belih, a onda se sa linije penala u strelce upisao Rašon Tomas koji je postigao koš za 17:13. Nakon toga, Litvanci su došli do šest poena prednosti (21:15), ali je Parni valjak do preokreta pogurao Vilijam Mozli sa tri blokade, pa je na kraju uvodne četvrtine rezultat bio 23:21 za Partizan.

Ekipa Partizana je na početku druge četvrtine produžila seriju koja je na kraju prve iznosila 8:0, pa sa sedam vezanih poena za nešto više od 90 sekundi su crno-beli došli do velikih +9 (30:21). Odmah zatim je usledila serija gostiju koji su prišli na poen zaostatka (30:29), ali im puleni Andree Trinkijerija nisu dozvolili da pređu u vođstvo, već su odbili napad Litvanaca i u nastavku su uspeli da se ponovo odlepe. Na kraju turbulentne druge četvrtine rezultat je bio 46:40 u koris osvajača Kupa Srbije.

Drugo poluvreme je počelo serijom Ritasa 5:0 kojom su gosti ponovo prišli na poen zaostatka, ali su crno-beli još jednom uspeli da ih spreče da povedu. U nastavku je prednost Parnog valjka varirala između jednog i pet poena razlike do trenutka kada je na semaforu pisalo 55:53. Tada su usledila četiri minuta odlične igre Partizana koji je došao do vođstva od 66:55, a do kraja četvrtine su oba tima postigla još po jedan koš.

Crno-beli su poslednju četvrtinu otvorili na najbolji mogući način, serijom 7:0 koja ih je dovela na maksimalnih +18. Međutim, tada su se ponovo trgli gosti koji su u naredna četiri minuta igre došli do svega šest poena zaostatka (79:73). Ipak, usledio je period fenomenalne igre Ognjena Jaramaza koji je sa pet vezanih poena vratio Parnom valjku dvocifrenu prednost, a do kraja meča je Ritas samo uspeo da ublaži poraz.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Rade Zagorac koji je postigao 17 poena, a istakli su se još Rašon Tomas sa 16 i Ognjen Jaramaz koji je ubacio 14 poena. Zagorac je odigrao fenomenalnu prvu četvrtinu u kojoj je ubacio 12 poena, Jaramaz se istakao u ključnim trenucima u poslednjoj deonici, a Tomas je bio konstantan tokom celog meča.

Sa druge strane, bolji od ostalih bio je Ejmantas Bendžius koji je meč završio sa 15 poena, a dvocifrenu su bili još Deividas Sirvidis sa 11 i Pako Kruz sa deset postignutih poena.

PARTIZAN - RITAS 86:81 (23:21, 23:19, 22:17, 18:24)

DVORANA: Štark arena (Beograd)

SUDIJE: Mehdi Difalah, Marčin Kovalski, Moric Rajter.

GLEDALACA: 7.544

PARTIZAN: Volden 3, Zagorac 17, Pejdž 9, Gordić 7, Jaramaz 14, Miletić, Birčević 1, Janković 6, Tomas 16, Pejners, Trifunović 3, Mozli 10.

RITAS: Sirvidis 11, Bičkauskis 3, Giedraitis, Kajris 8, Holovej 7, Kruz 10, Ehodas 7, Girdžiunas 6, Bendžius 15, Blažević 7, Beirsto 7, Butkevičijus.

U sledećoj galeriji pogledajte slike sa ove utakmice.

Ovom pobedom Partizan je obezbedio plasman u Top 16 fazu Evrokupa, a sa Venecijom će se do samog kraja boriti za prvo mesto na tabeli.

BOAĆI SE OBRUKAO: Užasno izveden penal Zvezdinog golgetera (VIDEO)

CRNOGORAC KOJI JE ŽARIO I PALIO ITALIJOM: Fudbalska legenda pod istragom zbog utaje poreza (FOTO)

PALA MAFIJAŠKA GRUPA: Bivši FUDBALER evropskih velikana UHAPŠEN sa tonom droge i milion evra u kešu

NEOČEKIVANO: Plejmejker NAPUŠTA Zvezdu