EVROKUP: Parni valjak se zagrevao 10 minuta, a onda je PREGAZIO Limož (FOTO)

30.10.2019. 20:58
KK Partizan / Izvor: MN Press
Partizan i dalje neporažen.

Košarkaši Partizana ostali su cna maksimalnom učinku u Evrokupu pošto su ostvarili i petu uzastopnu pobedu u okviru B grupe sa 82:60 (16:25, 7:20, 8:20, 26:20) i tako ostali jedini neporaženi tim u drugom po snazi takmičenju i to bez Korija Voldena i Novice Veličkovića. Početak nije delovao obećavajuće pošto je domaćin brzom igrom i šutem za tri poena stekao dvocifrenu prednost, ali je već od druge četvrtine odbrana Partizana potpuno zaustacvila domaćina koji je na kraju pretrpeo ubedljiv poraz.

DRAMA U KRASNODARU: Luda ZAVRŠNICA odlučila pobednika na meču Lokomotive i Tofaša

PROMENA: Smena u Igokei, Bajić ponovo na klupi

JOKIĆ ISPALIO DONČIĆA: Pogledajte kako je Srbin poslao Luku "po burek" (VIDEO)

Sjajno je Limož otvorio utakmicu i posle dva minuta već imao prednost 11:2 zahvaljujući trojkama Invernicija i Langa. Nije se domaćin tu zaustavio i minut kasnije je stigao i do prve dvocifrene prednosti 15:5. Partizan koji je na ovom meču bio bez Korija Voldena je na kratko uspeo da zaustavi Limož, ali domaćin nije odustajao od svoje brze igre i u petom minutu je bilo +12 (22:10). Do odlaska na prvi mali odmor crno-beli su uspeli da spuste zaostatak na devet poena. Sve što što nije valjalo u igri Partizana u prvoj četvrtini, nestalo je u drugoj deonici. Razigrao se Pejdž i postigao sedam uzastopnih poena, a uz dobru odbranu crno-belih Limož više od tri minuta nije postigao koš i Partizan je u 14. minutu stigao do prvog vođstva na meču (27:26) zahvaljujući trojci Gordića. Upseo je Limož da zaustavi Partizan i serijom 7-0 stigne do prednosti 32:26 u 16. minutu. Ipka, ponovo je Partizan zaigrao ozbiljno u odbrani i ostavio domaćina na samo sedam poena u drugoj četvrtini, pa su na veliki odmor crno-beli otišli sa vođstvom 36:32.

Gde su stali u drugoj deonici, izabranici Andree Trinkijerija nastavili su u trećoj četvrtini. Potpuno se raspala igra Limoža u tim trenucima i francuski tim je za pet minuta uspeo da postigne svega dva poena, dok je trojkom Jankovića Partizan prvi put na meču uspeo da stibgne i do dvocfirene prednosti 45:34 u 25. minutu. Kada su jednom stigli na dvocifrenu razdaljinu, crno-beli nisu više ispuštali tu prednost zahvaljujući Peinersu i Mozliju, a Partizan je u poslednju deonicu ušao sa velikih 16 poena prednosti (56:40).

Ispostavilo se da Limož ni blizu nema snage da pokuša da napravi preokret pošto su crno-beli u potpunosti kontrolisali meč u preostalih 10 minuta utakmice. Razigrani Mozli je lako kupio promašaje saigrača u napadu i dolazio do poena, a odbrana Partizana je i dalje bila na visokom nivou pa je domaćin ređao promašaje, a crno-beli su do kraja sačuvali dvocifrenu prednost i ostali jedini neporaženi tim u Evrokupu.

LIMOŽ - PARTIZAN 82:60 (16:25, 7:20, 8:20, 26:20)

DVORANA: Palata sporta.

SUDIJA: Peruđa, Racis, Klivas.

GLEDALACA: 4.500.

LIMOŽ: Mbala, Krusol 3, Hriston 11, Varnauskas, Invernici 13, Dijane, Konklin 9, Lang 12, Bucijel 4, Mudžib, Braun, Senford 8.

PARTIZAN: Zagorac 4, Pejdž 14, Gordić 13, Parahovski, Jaramaz 8, Miletić, Birčević 4, Janković 4, Tomas 16, Peiners 8, Mozli 11.

Pogledajte kako izgleda Ana Rajković, supruga golmana reprezentacije Srbije Predraga Rajkovića

TO NE SME DA SE PONAVLJA: Navijači Zvezde ljuti zbog ovog poteza Lorenca Brauna (VIDEO)

NOVA BURA U SRPSKOJ KOŠARCI: Do kada traje mandat predsedniku KSS?

AMERIKANCI PIŠU: Sa glavom Irvinga nešto nije u redu...

PEŠIĆEVA IZJAVA PODIGLA BURU: Kari se izvinio zbog svega što je rekao

GAVRILOVIĆ DOBRO POZNAJE HIMKI: Sada NEMA prijateljstva, pobeda je IMPERATIV (FOTO)