EVROKUP: Trento iznenadio Lokomotivu, kuva se u Partizanovoj grupi

20.01.2021. 22:01
Italijanska ekipa umalo ispustila prednost od 28 poena razlike koju je imala sredinom druge četvrtine.

Košarkaši Trenta savladali su Lokomotivu iz Kubanja rezultatom 96:84 u utakmici drugog kola "Top 16" faze Evrokupa i tako zakomplikovali situaciju u Grupi F, u kojoj se pored pomenutih timova nalaze i Partizan i francuski Metropolitan.

DOŠAO JE I TAJ DAN – Evo zbog čega Premijer liga danas nije u centru pažnje!

BLISTAVI MILOŠ TEODOSIĆ: Srpski kapiten predvodio Virtus u trijumfu, na drugoj strani sjajan i Anđušić

LOŠE VESTI ZA ZVEZDU I PARTIZAN: Igokea "melje" sve pred sobom

Odlično je italijanski klub počeo meč, nakon prve četvrtine imao je prednost od 15 poena a do poluvremena razlika se uvećala. Izabranici Nikole Brijence su do završetka prvih 20 minuta imali čak +22, a maksimalna prednost sredinom druge deonice iznosila je +28.

Međutim Lokomotiva se nije predavala, bile su "mašinovođe" na pragu preokreta, približili su se na 81:78, ali kao da za više nije bilo snage.

Najbolji pojedinac susreta bio je Trentov Luk Mej sa 25 poena, a uz to je upisao i čak 15 skokova. Pratio ga je Džejkori Vilijams sa 17 poena.

Kod Lokomotive istakao se Džamal Kraford. Iskusni Amerikanac ubacio je 20 poena.

Trento se prvom pobedom u "Top 16" fazi izjednačio sa Partizanom sa skorom 1:1, na prvom mestu je Metropolitan koji ima maksimalan učinak. Iznenađujuće, Lokomitiva je na začelju tabela sa dva poraza iz isto toliko utakmica.