EVROLIGA: Fenomenalni Vasa Micić odveo Efes na fajnal-for

01.05.2019. 20:47
Vasilije Micić / Izvor: Profimedia
Poznati svi učesnici završnog turnira.

Košarkaši Efesa poslednji su učesnici fajnal-fora Evrolige za ovu sezonu. Oni su četvrtfinalnu seriju protiv Barselone, koju sa klupe predvodi Svetislav Pešić, rešili pobedom u petoj utakmici u Istanbulu rezultatom 80:71 (23:28, 24:14, 14:15, 19:14). Jedan od najzaslužnijih za veliki uspeh turskog tima je svakako Vasilije Micić koji je odigrao odličan meč.

BIVŠI NBA AS NEMA DILEMU: Jokić je najbolji centar lige, evo i zbog čega (FOTO)

SUPERLIGA: FMP maksimalan, Borac ispraćen sa 20 razlike

ŠTA ĆE NA OVO REĆI DELIJE? Mačvan pričao o Zvezdinim košarkašima, a evo šta je rekao...

Utakmicu je bolje otvorila Barselona koja je sve vreme tokom prve četvrtine bila u prednosti, a Katalonci su i u drugoj deonici nastavili u istom ritmu. Ipak, u završnih pet minuta prvog dela usledila je serija Turaka od 13:3 kojom su prešli u vođstvo i na pauzu su otišli sa +5 (47:42).

U trećoj četvrtini je ekipa Efesa održavala prednost, ali je taj period igre je Barselona rešila u svoju korist rezultatom 15:14, pa je pred poslednjih deset minuta bilo 61:57 za domaći sastav.

Poslednju četvrtinu je Efes otvorio serijom 7:0 i odvojio se na maksimalnih 11 poena prednosti, a ekipa Ergina Atamana je u nekoliko navrata zaustavila nalet gostiju i zasluženo je trijumfovala.

Vasilije Micić je utakmicu završio sa dabl-dabl učinkom. Srpski plejmejker je imao po deset poena i asistencija, a dodao je i dva skoka, odnosno tri ukradene lopte. Osim njega, u pobedničkom sastavu su se istakli i Šejn Larkin i Adrijen Moerman koji su ubacili po 18 poena.

U timu Svetislava Pešića bolji od ostalih bili su Kris Singlton i Toma Ertel sa po 12 poena, a dvocifren je bio i Ante Tomić koji je ubacio deset.

Efes će se za finale Evrolige boriti protiv Fenerbahčea, dok će drugi polufinalni par činiti Real i CSKA iz Moskve. Fajnal-for se igra u Vitoriji od 17. do 19. maja.

Pogledajte kako izgleda američka atletičarka Lolo Džons.