EVROLIGA: Kraj snova o plej-ofu, Zvezda ubedljivo poražena u Atini

20.03.2018. 22:04
Kris Singlton i Matijas Lesor / Izvor: MN Press
Crveno-beli izgubili u 27. kolu elitnog takmičenja od Panatinaikosa.

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su novi ubedljiv poraz na evroligaškom gostovanju. Panatinaikos je u 27. kolu savladao tim Dušana Alimpijevića rezultatom 91:71 i raspršio sve nade crveno-belih o čudu i plasmanu u plej-of elitnog klupskog takmičenja.

Šampion Jadrana i Srbije ponovo je očajno počeo utakmicu van Beograda, što ga je, ispostavilo se, koštalo novog poraza. Kalates, Džejms i Singlton su započeli furioznu seriju domaćina i već u petom minutu "zeleni" su imali plus 15, 17:2.

Crveno-beli su uspeli da se oporave od početnog šoka u finišu uvodne deonice prvenstveno zahvaljujući Alenu Omiću. Rezervni centar gostiju je brzo ubacio pet poena, pa je PAO na prvu pauzu otišao sa "samo" devet poena razlike, 24:15.

Grčki velikan je rutinski održavao prednost u drugom kvartalu, ali su Beograđani u 17. minutu uspeli da smanje na 36:32 posle trojke Davidovca. Međutim, raspoloženi Singlton je trećom trojkom bez promašaja (12 poena) odveo domaćina na pristojnu udaljenost, da bi američki centar obezbedio novu dvocifrenu razliku za PAO, 45:35 u 19. minutu.

Sve ono što su košarkaši Zvezde gradili u drugoj četvrtini prosuli su početkom drugog poluvremena. Kalates i Singlton su bili nezaustavljivi, a kada im se pridružio Rivers, PAO se ponovo odlepio na nedostižnu razliku, 72:50 u 28. minutu. Prednost Atinjana skočila je u jednom trenutku i na 23 poena (77:54) u poslednjem minutu trećeg kvartala.

Zahvaljujući raspoloženom Davidovcu koji je pogodio tri trojke, ukupno 17 poena, a zatim i Lesoru, crveno-beli su izbegli blamažu. Sredinom poslednje deonice Beograđani su se približili na 80:68, ali gosti nisu imali snage da dodatno zakomplikuju situaciju na parketu "Olimpijske dvorane". Papas je vezao pet poena i omogućio mirnu završnicu za svoj tim. Na kraju, ubedljivih 91:71.

Utakmica u Atini ostaće zapamćena i po jubilejima Milka Bjelice i Branka Lazića. Iskusni prvotimci Crvene zvezde u Atini su probili granicu od 2.000 poena u crveno-belom dresu.

Nikos Papas i Tejlor Ročesti / Izvor: MN Press

Panatinaikos – Crvena zvezda 91:71 (24:15, 23:23, 30:18, 14:15)

DVORANA: OAKA.

GLEDALACA: 10.000.

SUDIJE: Paterniko (Italija), Peruga (Španija), Fric (Nemačka).

PANATINAIKOS: Singlton 21 (4/4 za dva, 4/5 za tri), Rivers 11, Džejms 9 (5as), Pejn 2 (9sk), Papas 9, Gist 3, Vujukas 3, Lekavičijus 4, Gabrijel 2, Lodžeski 5, Kalates 17 (10 as, 6ol, 5sk), Adetokumbo 5.

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 17 (3/4 za tri), Lazić 3, Dobrić 3, Feldin 6 (1/7 za dva, 1/3 za tri), Janković 5 (7sk), Ročesti 7 (6as), Omić 15 (6/8 za dva, 7sk), Lesor 9 (6sk), Enis 1, Jovanović, Bjelica 5.

Unikaha – Barselona 20.45

Tabela: CSKA 21–5, Fenerbahče 19–8, Olimpijakos 18–8, Real 16–11, Panatinaikos 16-11, Žalgiris 16–11, Himki 15–11, Baskonija 13–13, Makabi 13–14, Zvezda 11–16, Unikaha 10–16, Bamberg 10–16, Barselona 9–17, Valensija 10–17, Milano 9–18, Efes 6–20.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.