EVROLIGA: Lučić presudio Armaniju i obezbedio peti meč (VIDEO)

30.04.2021. 23:10
VLadimir Lučić / Izvor: Profimedia
Majstorica na programu 4. maja.

Poput Zenita i ekipa Bajerna uspela je da izbori majstoricu u četvrifinalnoj seriji protiv Armanija pošto je slavila 85:82 (23:19, 17:31, 23:21, 22:11) u četvrtom meču posle uzbudljive završnice u kojoj je glavnu ulogu imao Vladimir Lučić. Odlučujući pet meč igraće se 4. maja u Milanu.

EVROLIGA: Zenit razbio Barselonu, igraće se peti meč (FOTO)

KNEŽEVI ISPISALI ISTORIJU: Monako osvojio Evrokup (FOTO)

BAJIĆ PRED GOSTOVANJE ZVEZDI: Mnoge smo granice pomerili tokom sezone

Bavarci nisu imali durgi izbor osim pobede ako su želeli peti meč i priliku za plasman na fajnal-for, al su gosti bili ti koji su uglavnom imali vođstvo tokom meča, iako je Bajern prvu četvrtinu rešio u svoju korist. Međutim, Armani je odigrao odličnu drugu četvrtinu i na veliki odmor otišao sa dvocifrenom prednošću 50:40.

Tim iz Milana je uspešno čuvao vođstvo tokom treće deonice, ali se Bajern nije predavao i sredinom poslednje četvrtine ušlo se u rezultatski egal i nezvesnu završnicu. Minut pre kraja je Dilejni doveo Armani u vođstvo 82:80, ali je onda Lučić stupio na senu. Prvo je zakuca uz aul i posle iskorišćenog slobodnog bacanja Bajern je vodio 83:82. Gist je uspeo da iznudi faul u napadu Šavona Šildsa, da bi posle novog faula nad Lučićem reprezentativac Srbije iskoristio oba bacanja za 85:82 i pobedu Bajerna, pošto Dilejni i Datome nisu uspeli da pogode trojku za produžetak.

Vejd Boldvin je sa 18 poena bio najefikasniji u Bajernu, 16 je postigao Pol Zipser, dok je Luči imao 12 poena, tri skoka i dve ukradene lopte. Kod Armanija je Dilejni postigao 28, a Šilds 17 poena. Vladimir Micov za pt minuta na terenu nije postigao poene.