EVROLIGA: Neizvesne završnice pripale Barsi i Makabiju, Baskonija rutinski kroz Minhen (VIDEO)

04.03.2020. 22:26
Svetislav Pešić / Izvor: MN Press
Kompletirano 27. kolo.

Utakmicama u sredu kompletirano je 27. kolo Evrolige, a osim Fenerbahčea koji je savladao Crvenu zvezdu (više pročitajte OVDE) pobede su ostvarili još Barselona, Makabi i Baskonija.

FANTASTIČNA ZABAVA KOJA DONOSI NOVAC! U Srbiji se pojavila nova igra uz koju ljudi ne samo da uživaju već i zarađuju!

NEĆE BITI NIMALO LAKO: Partizan saznao ime rivala u četvrtfinalu Evrokupa

DELIJE BESNE POSLE FENERA: Kad on krene u prodor deca BATALE košarku! Pravi je ZLOČIN koji traje

Košarkaši Barselone savladali su Albu u Berlinu rezultatom 84:80 (27:18, 11:28, 28:16, 18:18) posle velikog preokreta u drugom poluvremenu. Katalonci su odigrali sjajnu prvu četvrtinu posle koje su imali devet poena prednosti, ali je usledila maestralna druga deonica nemačkog tima, pa je domaći sastav na pauzu otišao sa plus osam. Ipak, puleni Svetislava Pešića su u trećoj četvrtini uspeli da naprave preokret i da dođu do prednosti koju su potom pretvorili i u važnu pobedu.

Odlično su poene raspodelili košarkaši Barselone, pa su njih četvorica meč završili sa dvocifrenim brojem poena. Najefikasniji je bio Aleks Abrines sa 17 poena, poen manje je postigao Malkolm Dilejni, Nikola Mirotić je ubacio 14, a Kori Higins 13. Sa druge strane, Martin Hermanson sa 17, 12 je dodao Lendri Noko, a 11 Markus Erikson.

Fantastičan meč u Tel Avivu odigrali su Makabi i Efes, a pobedu je odneo Ponos Izraela koji je slavio rezultatom 77:75 (21:11, 15:31, 21:17, 20:16). Domaći tim je fenomenalno otvorio utakmicu i brzo je poveo rezultatom 19:4, ali se tada trgla ekipa iz Istanbula. Do kraja četvrtine su izabranici Ergina Atamana uspeli da smanje prednost rivala na deset poena razlike, a u istom tempu su odigrali i drugu deonicu, pa su na poluvremenu imali prednost od 42:36. Ipak, Makabi je tokom drugog poluvremena strpljivo topio prednost rivala i na kraju je uspeo da dođe do trijumfa u neizvesnoj završnici.

Najefikasniji igrač na meču bio je Skoti Vilbekin koji je ubacio 21 poen, a veliku pomoć mu je pružio Otelo Hanter koji je dodao 15. U poraženom sastavu bolji od ostalih bili su Vasilije Micić i Krunoslav Simon koji su postigli po 14 poena, a 13 je upisao Rodrig Buboa.

Baskonija je na gostovanju Bajernu ostvarila rutinsku pobedu rezultatom 80:71 (21:25, 23:26, 16:13, 20:17). Bavarci su konkretan otpor pružali do sredine treće četvrtine kada su Španci uspeli da prelome utakmice i da smireno privedu meč kraju.

Najzaslužniji za pobedu Baskonije bio je Majkl Erik sa 16 poena, 13 je ubacio Zoran Dragić, dok je Tornik Šengelija dodao 11. U poraženom timu je odličan bio Greg Monro sa 18, Maodo Lo je dodao 16, a srpski reprezentativac Vladimir Lučić je meč završio sa četiri poena i po tri skoka i asistencije.