EVROLIGA: Olimpija UTIŠALA Arenu, kobne greške u finišu SKUPO koštale Partizan

18.10.2022. 22:46
Kevin Panter / Izvor: Srbija Danas
Crno-beli propustili veliku šansu.

Čekanju ipak nije došao kraj. Partizan je posle dugih osam i po godina  bio blizu da ostvari trijumf u Evroligi, ali crno-beli nisu u trećem kolu elitnog takmičenja u prepunoj Arerni uspeli da savladaju Oimpiju iz Milana. Imali su izabranici Željka Obradovića +11 u prvom poluremenu, devet poena prednosti na početku poslednje četvrtine, ali veliki pad u finišu utakmice skupo ih je koštao: Partizan - Olimpija 75:80 (27:17, 22:24, 12:21, 14:18).

ZALETEO SE I SMEČOVAO LEGENDU EVROLIGE: Rampa Lesora izazvala zemljotres, ovo se ne viđa svaki dan (VIDEO)

LUDNICA: Grmi u Areni, evo kakva je atmosfera pred duel Partizana i Milana (VIDEO)

PRORADIO VULKAN: Kada su se ONI pojavili Grobari su pali u trans (FOTO)

Crno-beli su počeli uraganski. Sevalo je sa svih stana, a već posle pet minuta imali dvocifrenu prednost- 13:2. Blistali su na samom startu Matjas Lesor i Zek Ledej koji su bili najzaslužniji za sigurno vođstvo polovinom prve četvrtine  19:8.  Uzvartili su gosti preko Bilija Berona i smanjili na 21:17, ali su Jam Madar i Kevin Panter pogodili dve trojke do kraja prve četvrtine za +10  (27:17.)

Visoko vođstvo kao da je opilo crno-bele. Uspeli su da dođu sebi posle seriji Brendona Dejvisa koji je Olimpiju vratio u igru i sa nekoliko sjajnih akcija smanjio na 35:34. Finiš prvog poluvremena obeležio je Danilo Anđušić sa dve vezane trojke ponovo vratio Partizanu dvocifrenu prednost - 46:36.

Za razliku od prvog poluvrmena, Partizan je u nastavku krenuo u kontra ritmu, obeleženim promašajima i propustima u odbrani. Iskusni tim iz Milana znao je to da kazni i serijom 11:3 dođe do izjednačenja 52:52, a nešto kasnije i do vođstva 55:52. Crno-belima je stao šut, tako da posle samo 12 ubačenih poena u trećem periodu imali su minimalan zaostatak posle 30 minuta igre 61:62.

Arena je ponovo proključala na starru finalne deonice. Počelo je petom trojkom Zeka Ledeja da bi seriju 10:0 zaključio takođe trojkom Dante Egzum za 71:62. Usledio je novi pad crno-belih, četiri minuta bez poena, što gosti kotiste da smanje 71:69, a na 120 sekundi pre kraja povedu (73:74).

Kevin Panter je na početku poslednjeg minuta promašio trojku, a zatim faulirao Brednona Dejvisa koji sa linije slobodnih bacanja povećava prednost svog tima - 76:73. Usledila je izgubljena lopta Danila Anđišića posle koje je na 38 sekundi pre kraja bilo jasno da je propuštena velika šansa za trijumf.

U četvrtom kolu Partizan već u četvrtak (20:30) dočekuje Virtus iz Bolonje.

PARTIZAN - OLIMPIJA MILANO 75:80 (27:17, 22:24, 12:21, 14:18)

DVORANA: Stark Arena

SUDIJE: Rizoela, Mogulkok, Fufis.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 23, Koprivica, Panter 7, Papapteru 5, Egzum 7, Naneli 2, Glas, Lesor 12, Trifunović, Anđušić 9, Madar 10.

MILANO:  Dejvis 15, Tomas 3, Pangos 12, Tonut 3, Meli 7, Beron 10, Riči, Bilja, Hol, Šilds 25, Hajns, Vojtman 5.