EVROLIGA: Uniks RAZBIO Špance, OVO se dugo nije desilo (VIDEO)

27.10.2021. 20:38
Uniks / Izvor: Profimedia
Ubedljivo.

Košarkaši Uniksa savladali su Baskoniju u 6. kolu Evrolige rezultatom 83:69, posle fenomenalne partije u drugoj četvrtini.

DENVER I DALJE STREPI: Jokićevi saigrači govorili o povredi srpskog centra

UMORNA ZVEZDA STIGLA U MILANO: Radonjić se nada konkretnijoj igri u napadu

POSLEDNJA OPOMENA: Fener se žalio Evroligi zbog suđenja

Tim iz Kazanja je ovaj period igre rešio u svoju korist sa +18, čime je pobednik praktično bio i rešen, dozvolivši Špancima da postignu samo šest poena, što se ne pamti u skorijoj istoriji Evrolige.

Uniks su do pobede predvodili Džon Braun i Andrej Voroncevič sa po 14 poena, dok je Džarel Brentli ubacio 11 koševa, Mario Hezonja se zaustavio na osam, a Lorenco Braun na šest. Kod gostiju je Vejd Boldvin ubacio 23, a Vanja Marinković tri poena za 17 minuta provedenih na parketu.

Već na poluvremenu domaćin je imao 25 poena prednosti (48:23), što je bilo nedostižno za izabranike Vladimira Perasovića, koji su do kraja samo uspeli da ublaže debakl.

Oskrnavljeni povredama i koronom, Baski su u Kazanj stigli sa samo 10 igrača, u čemu treba i tražiti razlog za ovako lošu partiju.