EVROLIGA: Žalgiris šokirao Žoca, Micov srušio Barsu! Makabi se igrao u Pireju... (FOTO)

01.11.2019. 22:33
Vladimir Micov / Izvor: Profimedia
Fenerbahče u seriji od tri uzastopna poraza.

Fenerbahče je u seriji od tri poraza pošto je večeras u Istanbulu Žalgiris napravio iznenađenje i uspeo da stigne do trijumfa. Valensija je čekala do šestog kola kako bi ostvarila prvu pobedu, dok je CSKA zahvaljujući trojkama savladao Zenit.

OPERISAN JE: Evo kada se Kari vraća na parket

NEPORAŽENI FMP GOSTUJE PARTIZANU, JOVANOVIĆ JASAN: Da pokažemo talenat i uživamo u košarci

VELIKO POJAČANJE! Potpisao Mario Čalmers!

Navijači Fenerbahčea mogu samo u neverici da gledaju šta se dešava sa njihovim ljubimcima koji su pretrpeli treći uzastopni poraz. Večeras u Istanbulu ekipi Željka Obradovića nije bilo dovoljno ni sedam poena prednosti minut pre kraja (76:69) pošto je Marijus Grigonis uzeo stvari u svoje ruke i postigao sedam poena i uz poene Hejsa doneo pobedu Žalgirisu. Slukas je pokušao da donese Feneru makar produžetak, ali njegov šut za tri poena nije bio precizan. Grigonis je sa 19 poena bio najefikasniji u Žalgirisu, dok je Zek Lidej postigao 16. U Feneru je daleko najefikasniji bio Nando De Kolo sa 29 poena, a Slukas je dodao 13. Nikola Kalinić postigao je samo jedan poena sa linije za slobodna bacanja.

Valensija je sačekala do šestog kola kako bi proslavila prvi trijumf, a žrtva je bio Asvel. Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri, a nijedan tim nije uspeo da stekne ozbiljniju prednost, dok je minimalno vođstvo na velikom odmoru imao Asvel. Međutim u drugom poluvremenu je Valensija zaigrala bolje i polako gradila prednost, a u poslednjoj četvrtini stigla i do prvog dvocifrenog vođstva osiguravši tako prvu pobedu. Bojan Dubljević bio je najefikasniji sa 13 poena, dok je Giljem Vives postigao 10. Vanja Marinković meč je završio sa šest poena.

CSKA nije imao težak posao u ruskom derbiju protiv Zenita u Sankt Peterburgu. Armija je dalekometnom paljbom potpuno nadigrala domaćina koji je bio ravnopravan protivnik samo do završnice prve četvrtine kada su gosti stigli do dvocifrene prednosti. Izgledalo je da je već tada pobednik rešen, ali je Zenit uspeo da do završnice treće četvrtine stigne na samo poena zaostatka. Međutim, trojke su bile najjače oružje CSKA pošto su Moskovljani postigli 16 iz 33 pokušaja i zahvaljujući njima su ponovo otišli na dvocifrenu prednost i mirnoi priveli meč kraju. Majk Džejms je sa 16 poena predvodio Armiju, dok je Johanes Vojtman dao 14. U Zenitu je Gustavo Ajon postigao 20, a Vil Tomas 14.

Armani je predvođen sjajnim Micovim srušio do sada nepobedivu Barselonu na svom parketu uz 16 poena bivšeg reprezentativca Srbije. Nedović je doodao šest, a najefikasniji u taboru domaćeg tima bio je Serhio Rodrigez sa 17 koševa. U Barsi najbolji je bio Dejvis sa 15 poena, dok je Mirotić dodao 13.

Makabi je protutnjao kroz Pirej i dotukao Olimpijakos sa 25 poena razlike u dvorani "Mira i Prijateljstva". Jabolji u gostujućem taboru bio je Vilbekin sa 19 poena, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Printezis sa 16. Nikola Milutinov nije imao svoje veče i završio je ovaj duel sa samo tri postignuta koša.

Ekipa Baskonije ubedljivo je savladala Bajern Minhen u Vitoriji, a srpski reprezentativac Vladimir Lučić postigao je četiri poena u porazu svog tima. Sa druge strane Real Madrid je bio siguran na svom parketu i savladao Albu iz Berlina.

Real Madrid - Alba 85:71

Pogledajte kako izgleda Ana Rajković, supruga golmana reprezentacije Srbije Predraga Rajkovića