EVROLIGA: Zvezda se borila, ali pala u neizvesnoj završnici od Baskonije (VIDEO+FOTO)

23.11.2017. 22:45
Ognjen Dobrić / Izvor: MN Press
Crveno-beli doživeli sedmi poraz.

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su i sedmi poraz u Evroligi pošto je Baskonija slavila u Beogradu posle neizvesne završnice sa 85:81 (22:17, 25:21, 17:19, 21:24). Crveno-beli su tokom cele utakmice bili u rezultatskom zaostatku, ali su uspeli da meč uv3edu u neizvesnu završnicu, ali su gosti iz Španije ipak uspeli da dođu do pobede u Beogradu.

Za razliku od prethodnih mečeva Crvena zvezda je ovog puta dobro počela meč u slabo ispunjenoj Areni zbog utakmice fudbalskog kluba crveno-belih protiv BATE Borisova u Ligi Evrope. Međutim, posle uvodne prednosti od 4:0, posle samo 60 sekundi gosti iz Vitorije preuzeli su incijativu i prešli u vođstvo na krilima Time i Dženinga. Borili su se crveno-beli pa se igralo koš za koš, a Bjelica je ponovo doneo prednost Zvezdi. Ipak, Baskonija se nije predavala i ponovo je Tima inicirao nalet gostiju, da bi se razigrao i Šengelija pa su gosti brzo stekli prednost 20:12, a vođstv osu sačuvali i na prvom malom odmoru.

Pet poena prednosti Baskonija je čuvala i u uvodnim minuta deruge četvrtine, da bi Zvezda preko Feldina prišla na 26:24, ali je domaćinu konstantno nedostajao taj završni udarac da definitivno meč dovede u egal, a Tima i Šengelija su održavali prednost Baskonije. Gosti su trojkom Dženinga stigli u 18. minutu do maksimalne prednosti (46:32), da bi crveno-beli uspeli do poluvremena da priđu na jednocifreni zaostatak.

U 23. minutu Baskonija je ponovo imala dvocifrenu prednost (52:42) pogotkom Time, da bi Dobrić trgao Zvezdu koja je ubrzo prišla na 52:48. Međutim, taj nalet je zaustavio Džening, a Baskonija je uspešno održavala od četiri do šest poena prednosti. Crveno-beli su imali velikih problema u tim trenucima sa šutem za tri pošto su pogdili tek dva puta iz 15 pokušaja, pa su gosti ponovo stekli dvocifrenu prednost kada je trojku postigao Buboa u 29. minutu (64:54), a Zvezda je samo uspela da smanji pogotkom uz faul Lesora.

Poslednju četvrtinu Zvezda je otvorila sa dve troje u nizu Feldina i Davidovca, ali dobru igru u napadu nije pratila i dobra odbrana. Ipak, Lesor je imao dobru rolu pa je Zvezda uspela u 36. minutu da smanji zaostatak na 73:70 i najavi neizvesnu završnicu, da bi mladi Francuz još jednom pogodio uz faul i sigurnim izvođenjem slobodnog bacanja doneo Zvezdi izjednačenje 73:73 u 35. minutu. Očigledan nalet Zvezde gosti nisu uspevali da zaustave, a Davidovac je posle dužeg vremena domaćinu sa penala doneo vođstvo 75:73, ali su Džening i Vojtman ipak vratili vođstvo na stranu Baskonije. Dobrić je postigao trojku i doneo novo izjednačenje, ali je uzvratio na isti način Tima i ponovo su gosti vodili. Lesor je ponovo približio Zvezdu sa penala, ali je Vojtman pogodio pa je Baskonija u poslednji minut ušla sa četiri poena prednosti (83:79)

CRVENA ZVEZDA - BASKONIJA 81:85 (17:22, 21:25, 19:17, 24:21)

DVORANA: Beogradska arena.

SUDIJE: Paterniko, Koromilas, Silva.

GLEDALACA: 5.400

CRVENA ZVEZDA: Radičević, Dangubić, Davidovac 7, Lazić 2, Dobrić 17, Feldin 10, Apić, Janković 8, Ročesti 4, Lesor 19, Jovanović 5, Bjelica 9.

BASKONIJA: Vildoza, Gonzales, Tima 15, Vojtman 17, Malmanis 3, Uertas 3, Bobua 10, Džening 13, Grejndžer 6, Poire 2, Martinez, Šengleija 16.

Unikaha - CSKA (20,45)

TABELA: Olimpijakos 7-2, CSKA 6-2, Real Madrid 5-3, Fenerbahče 5-3, Panatinaikos 5-3, Himki 5-3, Makabi 5-4, Žalgiris 5-4, Bamberg 5-4, Barselona 4-5, Baskonija 4-5, Unikaha 3-5, Valensija 3-6, Armani 3-6, Efes 2-7, Crvena zvezda 2-7.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.