Partizan podigao pehar posle dva i po sata DRAME! Jaramaz slomio Zvezdu u produžetku (VIDEO)!

16.02.2020. 20:33 21:21
Ognjen Jaramaz / Izvor: MN Press
Crno-beli slavili u Nišu.

Košarkaši Partizana osvojili su Kup Radivoja Koraća posle neverovatne drame i pobede posle produžetka nad Crvenom zvezdom od 85:84 (19:13, 15:18, 18:18, 26:29, 7:6). Utakmica u Čairu trajala je gotovo dva i po sata, a crno-beli su izborili dodatnih pet minuta kada su uspeli da nadoknade minus šest u poslednjem minutu regularnog dela. Produžetak je poenima otvorila Crvena zvezda, ali je onda usledila serija Ognjena Jaramaza 7:0, da bi posle samo tim sa Malog Kalemegdana uspeo da sa četiri pogođena slobodna bacanja priđe na poen zaostatka, ali je Lorenco Braun loše odigrao poslednji napad.

ŠAKOTA I TRINKIJERI ODLUČILI: Evo sa kojim igračima se večiti bore za "Žućkovu levicu" (FOTO)

SAT VREMENA PRE POČETKA MEČA: Evo kakva je atmosfera ispred dvorane Čair (VIDEO)

BIĆE VATRE: Evo ko će suditi meč Zvezde i Partizana u finalu Kupa Koraća

Uživo dešavanja iz Čaira možete pratiti iz minuta u minut na portalu Srbija Danas.

PRODUŽETAK

KRAJ:
Braun je promašio šut, a fauliran je mladi Trifunović dve sekunde pre kraja. On je promašio oba slobodna bacanja, a Davidovac je pokušao da izvede čudo preko celog terena, ali bezuspešno.
45. minut:
Nije dugo bilo poena, a 13 sekundi pre kraja na liniju penala je stao Vil Mozli. Promašio je oba.
44. minut:
Zagorac promašuje trojku, a potom Davidovac pogađa dva slobodna bacanja za 85:84. Posle toga Pejdž je izgubio loptu i napad je usledio za Crvenu zvezdu.
44. minut:
Štimac pogađa dva slobodna bacanja za 85:82.
44. minut:
Serija Jaramaza se nastavlja, Partizan vodi 85:80, a Šakota zove tajm-aut.
43. minut:
Partizan preokreće poenima Jaramaza - 82:80 za Parni valjak.
42. minut:
Prvo koš u dodatnih pet minuta postigao je Gist - 80:78 za Crvenu zvezdu.
41. minut:
Prošao je prvi minut produžetka, a rezultat je i dalje nepromenjen.

ČETVRTA ČETVRTINA

KRAJ REGULARNOG DELA:
Produžetak u Nišu 78:78!
40. minut:
Dva slobodna bacanja za Pejdža. Plejmejker Partizana je pogodio oba za izjednačenje manje od dve sekunde pre kraja.
40. minut:
Panter je napravio faul u napadu.
40. minut:
Trojka Markusa Pejdža za 78:76 devet sekundi pre kraja.
40. minut:
Dejan Davidovac je fauliran, a sa linije penala je pogodio oba šuta za 78:73.
40. minut:
Pejdž je pogodio 2+1 za 76:73 na 17 sekundi pre kraja meča.
40. minut:
Davidovac cepa mrežicu za tri poena 30 sekundi pre kraja - 76:70.
40. minut:
Jaramaz pogađa trojku za 73:70.
39. minut:
Crvena zvezda se odlepljuje pogotkom Brauna 73:67.
39. minut:
Partizan je propustio napad, a Džejms Gist je atraktivnim zakucavanjem doneo crveno-belima plus pet - 71:66.
38. minut:
Pejdž donosi trojkom izjednačenje, ali onda Beron pogađa za tri i vraća prednost crveno-belima - 69:66.
37. minut:
Davidovac je pogodio dva slobodna bacanja za 66:63.
36. minut:
Partizan je smanjio na 64:63.
35. minut:
Crvena zvezda se odlepljuje na 63:59, a Andrea Trinkijeri ponovo zove tajm-aut.
33. minut:
Dženkins poentira u kontranapadu za tek drugo vođstvo Crvene zvezde na meču - 58:57.
33. minut:
Poeni Gista za 57:56 za Partizan i Andre Trinkijeri je zatražio minut odmora.
32. minut:
Partizan održava prednost - 57:54.

TREĆA ČETVRTINA

KRAJ ČETVRTINE:
Zagorac je postigao dve trojke, a potom Dženkins jednu za 52:49 za Partizan pred poslednjih deset minuta.
29. minut:
Crvena zvezda je došla do izjednačenja 46:46.
28. minut:
Serija Zvezde 5:0 i ekipa Dragana Šakote je prišla na dva poena zaostatka - 45:43.
26. minut:
Crvena zvezda je prišla na poena zaostatka, ali su onda Birčević i Pejdž pogodili trojke za 45:38.
23. minut:
Pogodio je Gist uz faul, a zatim je bio precizan i sa linije penala. Posle toga je Zagorac ubacio dva slobodna bacanja za 39:34.
22. minut:
Partizan je bolje otvorio drugo poluvreme - 37:31 za crno-bele.

DRUGA ČETVRTINA

POLUVREME:
Partizan vodi rezultatom 34:31.
20. minut:
Rezultat je 34:31 za Partizan, a utakmica je prekinuta nakratko zbog nedoličnog skandiranja sa tribina 28 sekundi pre kraja poluvremena.
18. minut:
Rašon Tomas je dobio tehničku grešku, a Partizan se opet odlepio na 32:29.
17. minut:
Prve čarke na terenu i to između Stefana birčevića i Vladimira Štimca, a sve je počelo kada je krilni centar Partizana šutnuo centra Crvene zvezde. Inače, rezultat je 27:26 za Parni valjak.
15. minut:
Razigrao se Lorenco Braun i rezultat je 25:22 za Partizan.
13. minut:
Serija Partizana 4:0 i Dragan Šakota reaguje tajm-autom. Partizan vodi 23:15.
12. minut:
Samo dva poena su pala u prva dva minuta druge četvrtine, a postigao ih je Dejan Davidovac - 19:15 za Partizan.

PRVA ČETVRTINA

Partizan vodi posle uvodnih deset minuta rezultatom 19:13.
9. minut:
Vladimir Štimac održava Crvenu zvezdu u životu, Partizan i dalje vodi 16:11.
7. minut:
Prva osetnija prednost Partizana posle novog pogotka Jaramaza i Mozlija sa linije penala za 12:6.
6. minut:
Crno-beli održavaju prednost - 9:6.
4. minut:
Preokret crno-belih koji vode 5:2 posle zakucavanja Jaramaza i trojke Veličkovića.
2. minut:
Tvrd početak meča, Crvena zvezda vodi 2:0 posle 120 sekundi igre, a jedini koš postigao je Vladimir Štimac.

Ubrzo posle njih, pojavili su se i igrači Partizana.

Na zagrevanje su prvo izašli košarkaši Crvene zvezde.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 84:85 (13:19, 18:15, 18:18, 29:26, 6:7)

DVORANA: Čair (Niš)

SUDIJE: Ilija belošević, Milivoj Jovčić, Uroš Nikolić.

GLEDALACA: 5.000

CRVENA ZVEZDA: Panter 12, Braun 17, Davidovac 16, Lazić, Beron 8, Dobrić, Gist 11, Jagodić-Kuridža 4, Dženkins 5, Simanić, Odžo, Štimac 11. Trener: Dragan Šakota.

PARTIZAN: Volden 9, Zagorac 11, Pejdž 21, Mekadu, Stefanović, Jaramaz 19, Veličković 9, Birčević 4, Janković 6, Tomas 2, Trifunović 2, Mozli 2. Trener: Andrea Trinkijeri.

U ZLATANOVOM STILU: Savićevićeva MAJSTORIJA rešila pitanje pobednika (VIDEO)

POBEDA PARTIZANA, ALI NIJE SVE IDEALNO: Milošević nije bio zadovoljan posle meča