NBA U ZAGREBU: Cibona posle produžetka bolja od FMP-a

27.03.2023. 20:16
KK FMP / Izvor: MN Press
Raspucano u Draženovom domu.

Košarkaši Cibone savladali su FMP posle produžetka (110:99) u poslednjem meču 23. kola ABA lige.

POSLE DUGO VREMENA: Žofri Lovernj se VRAĆA - poznato i kada

“Mogu i ja da nabijam statistiku…” Embid izjavom prozvao Jokića?

SVE ZBOG SPANULISA: Olimpijakos po prvi put u istoriji penzioniše broj

Pravu dramu smo gledali u Zagrebu, a na kraju dva boda idu

Domaći tim je bolje otvorio duel, uspeo da stekne čak i dvocifrenu prednost u prvom kvartalu, ipak do kraja poluvremena situacija se promenila.

FMP nije dozvoli osetniju razliku hrvatskoj ekipi i na isteku polovine igre bilo je nerešeno (50:50).

U nastavku su se ekipe smenjivale u vođstvu tokom većine drugog dela igre. A i završnica je bila u tom stilu. Trojkom Radovčića domaći su vodili plus tri, no Čarls Mur pogađa trojku na sekundu do kraja. Cibosi greše prilikom izvođenja lopte i FMP dobija priliku da potpuno preokrene meč. Ipak, Stepanović je promašio šut sa polovine terena i meč je otišao u produžetak.

Tamo je nastavljena rezultatska klackalica. Nešto bolje su počeli gosti, ali poslednja tri minuta su bila u znaku Cibone, pa je domaćin na kraju slavio

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Mazalin sa 32 poena, Kapusta je imao 20, a Radovčić 18 poena. Kod Pantera se istakao Mur sa 23 poena.

Cibona je tako ostvarila deveti trijumf u regionalnom takmičenju i sada su se izjednačili sa Splitom na devetom mestu. FMP je peti sa skorom 13:10.