JOKIĆEVO MVP IZDANJE: Tripl-dabl Srbina za pobedu protiv šampiona (VIDEO)

22.10.2022. 07:34
Nikola Jokić / Izvor: Profimedia
Fenomenalno.

Srpski košarkaš Nikola Jokić ostvario je tripl-dabl u pobedi Denvera nad Golden Stejtom. On je imao 26 poena, 12 skokova i 10 asistencija. Tako je Denver je ostvario prvu pobedu u novoj sezoni NBA lige savladavši Voriorse na gostujućem terenu rezultatom 128:123.

ZVEZDA I DALJE BEZ POBEDE: Delije besne, nešto ne štima, samo JEDNIM igračem oduševljeni

OZBILJAN UDARAC ZA ASVEL: Lovernj doživeo tešku povredu

DA LI JE BLIZU KOMPROMIS EVROLIGE I FIBA? Armani i Vritus pomerili utakmicu zbog reprezentacije

Denver predvođen Nikolom Jokićem počeo je izrazito ofanzivno ubacivši 40 poena aktuelnim šampionima NBA lige u prvoj četvrtini.

Do poluvremena gosti su povećavali prednost i otišli na pauzu sa 18 poena razlike, 70:52.

Ekipa predvođena Karijem je bila nadomak rezultatskog povratka i preokreta, međutim iz napete završnice meča, ipak je Denver izašao kao pobednik.

Pored Jokića u redovima Denvera istakli su se Brus Braun sa 20, Kentavijus Koldvel-Poup i Majkl Porter sa 17 poena.

Stef Kari je upisao 34 poena, pet skokova i četiri asistencije na meču, a zapažen nastup je imao i Andrju Vigins sa 23 poena, osam skokova i tri asistencije.

Mladi srpski košarkaš Nikola Jobić još čeka na zvaničan debi u NBA ligi. Sa klupe je ispratio poraz Majamija od Bostona kod kuće (111:104), a nije ga bilo na premijeri protiv Čikaga.

Bogdan Bogdanović nije bio u protokolu za meč što jasno ukazuje da Hoksi neće rizikovati i da će sačekati da se što bolje pripremi kako bi se šanse za obnovu povrede svele na minimum. Atlanta i bez njega ima dve pobede, a sada su slavili kod kuće protiv Orlanda sa 108:98.