ODIGRAN VEČITI DERBI: Rovovska borba Zvezde i Partizana, zna se ko je PRVAK Srbije (FOTO)

21.04.2019. 16:20
KK Crvena zvezda - KK Partizan juniori / Izvor: MN Press
Utakmica odigrana u dvorani u Železniku.

Juniori KK Crvena zvezda pobedili su Partizan u utakmici finalnog (F8) turnira i tako osvojili titulu prvaka Srbije. Crveno-beli su u dvorani u Železniku savladali večitog rivala sa 89:81. Pre toga odigran je i meč za treće mesto. Košarkaši Mega Bemaksa su pobedili Borac iz Čačka sa 68:73.

TOMIĆ ZNA RECEPT: Neka GRMI sa tribina, a mi ćemo doći do CILJA (VIDEO)

SVI KAO JEDAN: Pred meč odluke, Zvezda poslala MOĆNU poruku navijačima (VIDEO)

ONI ĆE DELITI PRAVDU: Poznate sudije za MAJSTORICU finala ABA lige! Svi se pitaju otkud BAŠ oni (FOTO)

U prvom poluvremenu Zvezda je imala ubedljivu prednost pa se na veliko odmor otišlo sa 48:30 u korist crveno-belih.

Međutim, u trećoj četvrtini ta prednost se "istopila" pa je sredinom ove deonice bilo 55:49, a na tri minuta do kraja četrvtine i 57:54. Usledili su i novi poeni, pa je na 2:04 do kraja bilo 57:56. U poslednji minut četvrtine se ušlo sa 61:60 za Zvezdu koja je nominalno bila gost. U poslednjim sekundama, Zvezda nije realizovala napad, usledila je kontra i uz zvuk sirene Partizan je izjednačio na 62:62.

Uvodne minute odlučujuće četvrtine obeležili su promašaji na obe strane, ali se Zvezda mini serijom od 4:0 "odlepila" na 66:62. Posle nove dvojke i trojke crveno-beli su ponovo imali značajniju prednost. Na 5:45 minuta do kraja bilo je 71:62. Prve poene u ovoj četvrtini crno-beli su ubacili tek u šestom minutu, i to sa linije slobodnih bacanja. Zvezda nije dozvoljavala da se prednost ponovo "istopi" pa je 90 sekundi pre kraja bilo 81:74. U poslednji minut ušlo se sa rezultatom 81:76.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bojan Tomašević sa 34 poena i deset asistencija. I u prošlom derbiju bio je veoma efikasan, sa 27 poena. Kada je reč o Partizanu, Markp Pecarski je imao učinak od 28 poena i čak 14 skokova. Đorđe Pažin je ubacio 25.

Možete i da pogledate više slika iz dvorane u Železniku.