EVROLIGA: Barselona zaustavila Zvezdu, Mirotić držao čas, Lojd bez poena iz igre

20.11.2020. 22:52
Kori Volden / Izvor: MN Press
Katalonci opravdali ulogu favorita.

Najbolji tim Evrolige u ovom trenutku nije imao milosti, Barselona je savladala Crvenu zvezdu rezultatom 76:65 u 10. kolu Evrolige. Crveno-beli nisu imali šanse za iznenađenje protiv tima koji je selektovao Svetislav Pešić, a ove godine ga dodatno ojačao novi trener KatalonacaŠarunas Jasikevičijus. Junak trijumfa domaćina bio je Nikola Mirotić sa indeksom korisnosti 31.

Povratak klupskog fudbala: GORI SVE od Londona do Napulja!

KRAJ ZA ROČESTIJA - MENJA GA AMER: Zvezda dovodi pleja iz SAD koji je prošle sezone igrao za Portland

PUČE BRUKA: Zbog sjanog pleja SMENJEN selektor! Savez izdao SAOPŠTENJE (FOTO)j

PUČE BRUKA: Zbog sjanog pleja SMENJEN selektor! Savez izdao SAOPŠTENJE (FOTO)

Pitanje pobednika rešeno je praktično već posle 10 minuta. Crveno-beli nisu imali rešenja za odličnu odbranu Barselone i pored toga što nisu bili tako loši u defanzivi. Međutim, negativan rekord sezone i samo šest ubačenih poena značili su i brzi kraj za tim Saše Obradovića.

Nikola Mirotić je bio raspoložen u napadu, dok su za Zvezdu u uvodnoj deonici poentirali samo Duop Rit (četiri poena) i Emanuel Teri (dva). Crveno-beli su do 14. minuta imali samo osam poena na svom kontu, a Barselona 25.

Tek tada proradio je i napad Beograđana, Kori Volden je ubacio sedam poena, ali je Džordan Lojd potpuno zaustavljen. Najbolji strelac Evrolige nije postigao koš za 12 minuta, pa je otuda jasno zašto su crveno-beli na veliki odmor otišli sa 17 poena zaostatka, 39:22 za Barselonu.

Imala je Barselona i 22 poena prednosti sredinom treće četvrtine, ali košarkaši Zvezde nisu želeli da budu samo puki statisti. Zahvaljujući Davidovcu i trojci Dobrića, gosti su prišli na "samo" minus 12 u 28. minutu, 54:42. To je bio jasan signal košarkašima Barselone da ponovo dodaju gas i već na kraju ove deonice domaćin je ponovo imao opipljivu prazliku, 61:44.

Pet minuta pre kraja Crvena zvezda je ponovo prišla na 12 poena zaostatka poenima Hola (63:51), a 60 sekundi kasnije i na minus 11 (68:57). Minijature Tejlora Ročestija približili su crveno-bele na samo sedam poena manjka, 69:62 u 38. minutu, ali je Kalates ugasio požar domaćinu i uveo meč u mirnu luku.

Možda bi gosti još bolje prošli na vrućem gostovanju u srcu Katalonije da je Lojd bio raspoloženiji za igru. Amerikanac je završio meč sa dva poena i to sa linije slobodnih bacanja uz osam promašaja iz igre, po četiri za dva i tri poena.

Crveno-bele u ponedeljak očekuje prvi derbi sa Partizanom u sezoni u osmom kolu ABA lige.

Barselona - Crvena zvezda 76:65 (19:6, 20:16, 22:22, 15:21)

DVORANA: Blaugrana (bez prisustva gledalaca).

SUDIJE: Luiđi Lamonika, Ana Panter, Gitis Vilijus.

BARSELONA: Dejvis 4, Hanga 3, Bolmaro 4, Smits 4, Ertel 2, Oriola 12 (5sk), Abrines 3, Higins 7, Martinez 2, Kjurik 2, Mirotić 23 (4/4 za dva, 2/3 za tri, 9/10 sl. bacanja, 4sk) , Kalates 10 (8as).

CRVENA ZVEZDA: Ročesti 5 (4as), O'Brajant 5, Hol 8, Volden 7, Lojd (0/8 iz igre), Davidovac 12, Lazić, Rit 9 (4sk), Dobrić 8, Simonović, Jagodić-Kuridža, Teri 9 (6sk).