BRZO, LAKO I EFIKASNO: Zvezda ubedljiva u Podgorici

22.11.2021. 17:22
KK Crvena zvezda / Izvor: Foto: ABA liga/SC Derby
Crveno-beli stigli do vodeće pozicije na tabeli regionalnog takmičenja.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Podgorici SC Derbi u devetom kolu ABA lige sa 99:67 (27:19, 22:21, 23:8, 27:19) i tako ostvarili osmi trijumf u regionalnom takmičenju i stigli do vodeće pozicije na tabeli.

OGLASILA SE ZVEZDA: Od sutra u prodaji ulaznice za meč protiv UNIKS-a

PRED ŽREB ZA SVETSKO PRVENSTVO: Legendarnoj reprezentativki Srbije ukazana VELIKA čast!

LEBRON NIJE BIO NEŽAN: Stjuart dobio osam šavova (VIDEO)

Od starta je Zvezda bila ta koja je diktirala ritam, mada početak meča nije bio previše efikasan. Ipak, jednom kada su ušli u ritam crveno-beli lako su rešaval isituacije u napadu i 7. minutu imali dvoicfrenu prednost 17:7, koju je domaćin uspeo neznatno da smanji na prvom malom odmoru. Tim Dejana Radonjića odlično je šutirao trojke na ovom meču što je crveno-belima donelo još ubedljiviju prednost u drugoj deonici pa je u 17. Minutu bilo 44:27. Međutim, u završnici četvrtine uspeo je domaćin da se vrati u meč i spusti zaostatak na devet poena na poluvremenu.

Dobra igra u poslednjih par minuta druge četvrtine bilo je sve od domaćina na ovom meču kako se ispostavilo. Zvezda je krenula u trećoj četvrtini sa prepoznatljivom odbranom, Derbi nije uspevao uopšte da organizuje napad, a prednost gostiju je rasla. Imala je Zvezda 20 poena prednosti u 27. minutu 62:42, da bi u poslednju četvrtinu ušča sa vođstvom 72:48. U poslednjih 10 minuta je tim Dejana Radonjića odrađivao posao, ali nije propustio priliku da poveća prednost i ostvari više nego ubedljivu pobedu vrednu prvog mesta na tabeli zahvaljujući boljoj koš razlici u odnosu na Partizan.

SC DERBI - CRVENA ZVEZDA 67:99 (19:27, 21:22, 8:23, 19:27)

DVORANA: Morača.

SUDIJE: Radojković, Špendl, Peić.

GLEDALACA: 500.

SC DERBI: Vinjales 8,  Magi 8, Pavlićević, Slavković 2, Starovlah 6, Vujisić, Z. Ivišić 3, T. Ivišić 12, Edvards 8, Kamenjaš 7, Bujukčangaz, Tišma 13.

CRVENA ZVEZDA: Volters 10, Davidovac 7, Mitrović 8, Lazić 11, Kalinić 12, Dobrić 10, Holins 7, Simonović 6, Ivanović 14, Marković, Kuzmić 8, Cirbes 6.

Košarkaši Crvene zvezde danas od 18 časova gostuju u Podgorici ekipi SC Derbi u okviru devetog kola ABA lige. Crveno-beli su u Podgoricu stigli posle duplog kola Evrolige u kojem su pretrpeli dva poraza.

Crvena zveda neće imati lak zadatak protiv devetoplasirane ekipe u dosadašnjem toku ABA lige koja ima po četiri pobede i poraza, pošto SC Derbi do sada nije poražen na domaćem terenu u Podgorici.

Trener Dejan Radonjić najavio je pred meč da će sastav tima znati pred sam početak pošto su povrede i dalje zadaju veliki problem timu sa Malog Kalemegdana koji je na turneji po Španiji bio bez pomoći Luke Mitrovića i Nejta Voltersa, dok je Nikola Kalinić ima ograničenu minutažu protiv Baskonije, dok protiv Reala nije ni bio u timu.

40. minut
Kraj meča u Podgorici, rutinska i ubedljiva pobeda Crvene zvezde.
37. minut
Stilga je Zvezda i do 20 poena prednosti, 89:62.
32. minut
Domačin je uspeo da veže dve trojke i smanji na 75:56, a Radonjić traži tajm-aut.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Zvezda ima ubedljivu prednost 72:48.
27. minut
Odličnom igrom u odbrani Zvezda je potpuno zaustavila SC Derbi i sada vodi 62:42.
24. minut
Kalinić ispravlja promašaj Cirbesa i Zvezda uvećava prednost 58:42.
22. minut
Zvezda trojkom Voltersa otvara drugo poluvreme, ali uzvraća Vinjales sa dva poena. Zvezda vodi 52:42.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Zvezda je imala i 17 razlike, a na velikom odmoru vodi 49:40.
17. minut
Zvezda trojkama rešava situacije u napadu i vodi 44:27.
15. minut
Trojkom Dobrića Zvezda stiće do 14 poena prednosti 36:22.
12. minut
Ponovo je početak četvrtine bio neefikasan, a prve poene je postigao Ivanović. Njegovom trojkom Zvezda vodi 30:19.