KANONADA CRVENO-BELIH: Crvena zvezda trojkama izbušila Megu

10.06.2022. 19:23
Ostin Holins / Izvor: MN Press
Branilac titule poveo sa 1-0 u seriji

Košarkaši Crvene zvezde poveli su sa 1-0 u polufinalnoj seriji protiv Mege pošto su u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' ostvarili ubedljivu pobedu 114:78 (33:15, 25:24, 31:17, 25:22). Naredni meč igra se u nedelju od 12 časova, a crveno-belima je potrebna još jedna pobeda za plasman u finale.

DŽEJMS OTKRIO VELIKU ŽELJU: Kralj bi da bude vlasnik tima iz Las Vegasa

DEFINITIVNO: Srbija bez Bogdana na Eurobasketu

SVE PUCA: Teo i NBA šampion zajedno u crno-belom sledeće sezone

Sve je u prvom polufinalnom meču između Crvene zvezde i Mege bilo rešeno već posle prve četvrtine. Crveno-beli su od starta krenuli ozbiljno punim gasom ne pšotcenjujući goste nijednog trenutka. Mega je uspela da parira samo u nekoiko uvoednih minuta, da bi Nikola Ivanović trojkama potpuno raziboi odbranu Mege, a tim Dejana Radonjića na kraju prve četvrtine već imao dvocifrenu prednost 33:15. Delovalo je da se Mega malo probudila na početku druge deonice, ali nisu mogli izabranici Valde Jovanovića ništa protiv raspoložene Zvezde koja je trojkama zatrapavala koš gostiju i ipak uspela da dobije i drugu četvrtinu iako je u jednom trenutku bilo 18:8 za Megu, pa su crveno-beli na poluvremenu vodili 58:39.

Dejan Radonjić je na ovom meču odmorio Nikolu Kalinića koji nije bio ni na klupi, ali nije bilo ni potrebe. Posle četiri meseca je zaigrao i Maik Cirbes, a Zvezda je trojkama nastavila da teroriše Megu Holinsa i Ivanovića zamenili su Dobrić i Marković, a Zvezdina prednost je konstantno rasla. Prvih pet šuteva Zvezde u trećoj četvrtini bili su za tri poen i svih pet je Zvezda ubacila za vođstvo 73:47 u 25. minutu. Biklo je jasno da je pitanje pobednika rešeno, ali nijednog trenutka crveno-beli nisu skidali nogu sa gasa. Mega nije delovala loše napadački, ali ništa nije uspevala da odbrani, posebno što se tiče šuta za tri poena. U posedlnjih 10 minuta su crveno-beli nastavili da pogađaju iza linije 6,75 i došli su do 22 pogođene trojke iz 42 šuta za ubedljiv trijumf

CRVENA ZVEZDA - MEGA 114:78 (33:15, 25:24, 31:17, 25:22)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Obrknežević, Juras, Prpa.

GLEDALACA: 4.236.

CRVENA ZVEZDA: Lazić 12, Holins 14, Marković 14, Vajt 7, Kuzmić 2, Lazarević 11, Davidovac 2, Mitrović 3, Dobrić 16, Simonović 6, Ivanović 25, Cirbes 2.

MEGA: Ružencev 16, Uskoković 5, Cerovina 13, Simanić 15, Mušikić 6, PAunović 2, Vujić, Rudan 13, Kočović, Kovačević 4, Grbović 4, Bogavac.

40. minut
Kraj meča, Zvezda je savladala Megu u prvom meču polufinala plej-ofa sa 114:78.
36. minut
Simonović pogađa trojku, pukla je stotka u dvorani ''Aleksandar Nikoli''. Crveno-beli vode 100:68.
33. minut
Dborić pogađa trojku, Zvezda vodi 92:63.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine trojkom Dobrića uz zvuk sirene, Zvezda vodi 89:56.
28. minut
Lazarević pogađa iz kontre, Zvezda vodi 80:51.
25. minut
Marković pogađa trojku, petu za Zvezdu u trećoj četvrtini za vođstvo 73:47.
22. minut
Trojkama Lazića i Lazarevića Zvezda stićže do prednosti 64:41.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Lazić se odlično snašao i postigao poene uz zvuk sirene, Zvezda na poluvremenu vodi 58:39.