NADMOĆNO: Partizan partijom sezone nadigrao Crvenu zvezdu i izborio majstoricu

03.06.2022. 17:50
KK Partizan / Izvor: MN Press
Odlučujući meč za titulu igra se u ponedeljak od 20 časova.

Košarkaši Partizana izborili su majstoricu u finalnoj seriji ABA lige pošto su ubedljivo savladali Crvenu zvezdu u četvrtom meču sa 112:84 (35:27, 33:16, 20:20, 24:21) i tako izjednačili u seriji na 2:2. Crno-beli su odigrali možda i najbolji meč u sezoni i zasluženo izborili peti meč koji se igra u ponedeljak od 20 časova.

ZAGREVANJE ZA PIKSIJA I „ORLOVE“: Liga nacija kao idealna uvertira za Svetsko prvenstvo u Kataru!

PARTIZANU UVEĆANA KAZNA! Tribine PRAZNE i naredne sezone

ZVEZDA OBJAVILA SUDIJSKU EKSPERTIZU TREĆEG MEČA: 11 grešaka na račun crveno-belih

Ništa nije naslućivalo ubedljiv poraz Zvezde u ovom meču. Tim Dejana Radonjića j edobro krenuo, pre svih Ostin Holiuns koji je postigao četiri uzastopne trojke, a na visini zadatka je bio i Volters i crveno-beli su vodili 22:14 u 6. minutu. Obradović je tada zatražio tajm-aut i izvršio tri izmene, a slično je uradio i Dejan Radronjić i pogrešio. Izvukao je trener Zvezde iz igre Voltersa i Holinsa i Zvezda je potpuno izgubila napadaćčku oštricu dok je Partizan krenuo furiozno u napadu. Lesor je totalno zagospodario pod košem, lako izvlačio faul uz koš i Partizan je potpuno preokrenuo rezultat za vođstvo na prvom malom odmporu 35:27. Ni pauza nije pomogla Zvezdi da se konsoliduje, Partizan je nastavio da lako rešava situacije u napadu, a u 14. minutu je serija 35-7 krunisana sa 20 poena prednosti za crno-bele 49:29, a posebno je raspoložen bio Avramović. Pokušavao je Radonjić izmenama, ali ništa nije pomoglo Zvezdi. Partizan je čvrstom odbranom potpuno zatvorio prilaze košu i u 18. minutu je prednost crno-belih 64:37, a do kraja poluvremena je Partizan ubacio 68 poena što je rekord u plej-ofu ABA lige kada je u pitanju prvo poluvreme.

Drugi 20 minuta bili su puka formalnost. Zvezda je pokuašala da makar izbori častan poraz, a Željko Obradović je iskoruistio priliku da odmori nosioce igre pa su Panter i Ledej imali prilike da na parketu provedu znatno manje minuta nego u prethodnim utakmicama i budu odmorniji za petu utakmicu. Zvezda je nešto bolje igrala u napadu u drugih 20 minuta, ali je to samo bilo dovoljno da razlika bude manja od 30 poena koliko je Partizan imao u nekoliko navrata tokom utakmice. Jedini sporan trenutak desio se pet minuta pre kraja kada je Trifunović posle postignute trojke nešto dobacio Dejanu Radonjiću i zaradio isljučenje. Na kratko su se strasti uzburkale, ali se sve brzo smirilo i meč je mirno priveden kraju.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 112:84 (35:27, 33:16, 20:20, 24:21)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Javor, Petek, Kardum.

GLEDALCA: 3.922.

PARTIZAN: Panter 9, Vukčević 2, Ledej 8, Zagorac 2, Avramović 24, Koprivica 2, Smailagić 11, Mur 11, Glas 5, Lesor 19, Trifunović 7, Madar 12.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 1, Volters 8, Davidovac 4, Mitrović 2, Lazić 4, Kalinić 3, Dobrić 16, Holins 19, Ivanović 8, Marković 11, Vajt 2, Kuzmić 6.

40. minut
Kraj meča. Partizan je savladao Crvenu zvezdu sa 112:84 i izborio majstoricu za titulu.
38. minut
Holins je fauliran pri šutu za tri, pogodio je sva tri slobodna bacanja, Zvezda je smanjila na 107:79.
36. minut
Trifunović je pogodkio trojku za 103:69, a onda je došlo do koškanja pošto je Trifunović izgleda nešto dobacio klupi Zvezde pa je isključen.
35. minut
Rešeno je sve u dvorani ''Aleksandar Nikolić''. Trifunović pogađa i Partizan vodi 100:67.
32. minut
Madar je pogodio trojku, Partizan vodi 94:65.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Partizan vodi 88:63.
29. minut
Dobrić je pogodio posle ofanzivnog skoka Lazarevića, Zvezda je smanjila na 83:60, a Obradović odmah zatražio tajm-aut.
28. minut
Marković hje pogodio oba penala, Zvezda je smanjila na 83:58.
26. minut
Trojka Lazića, Zvezda smanjuje na 79:51, ali je Kalinić tom prilikom faulirao Madara koji je dao oba slobodna bacanja i Partizan vodi 81:54.
24. minut
Kalinić sa penala i Holins posle skoka u napadu smanjuju prednost Partizana na 73:49.
22. minut
Ledej je trojkom otvorio drugo poluvreme, zatim je pogodio Smailagić i Partizan vodi 73:43.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena u kojem je Partizan potpuno nadigrao Zvezdu i vodi 68:43.
19. minut
Trojka Markovića, Zvzeda smanjuje na 64:40.
18. minut
Zvezde kao da nema na terenu, Avramović pogađa uiz faul, pogađa dodatno slobodno bacanje i crno-beli vode 61:37.
16. minut
Panter pogađa trojku, Partizan ima maksimalnih 22 poena prednosti 54:32.
14. minut
Panter pogađa trojku, zatim i Avramović i Partizan vodi 49:29.
13. minut
Lesor je ponovo pogodio uz faul i pogodio dodatno bacanje. Raste prednost Partizana koji vodi 44:29.
12. minut
Davidovac pogađa za Zvezdu, a Lesor za Partizan na startu druge deonice, rezultat je 37:29 za Partizan. Zatim je i Madar pogodio i doneo prvu dvocifrenu prednost crno-belima 39:29.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Pantee pogađa trojku, Partizan na kraju prve četvrtine vodi sa maksimalnih osam poena prednosti 35:27.
9. minut
Ponovo Lesor pontira uz faul i pogađa dodatno slobodno bacanje, Partizan povećava sreriju na 10-0 i vodi 24:22. Partizan povećava prednost na 30:25 posle trojke Avramovića.
8. minut
Lesor postiže poene uz faul. Koristi dodatnoi slobodno bacanje i Partizan serijom 7-0 prilazi na 22:21.
6. minut
Mnog je bolja Zvezda u dosadašnjem toku meča, posle još jedne krađe Volters postiže poene za maksimalnih 22:14.
5. minut
Holins je vezao još dve trojke, drugu polse krađe. Zvezda vodi 18:12, Obradović je zatražio tajm-aut.
4. minut
Holins je vezao dve trojke između kojih je jednu pogodio i Smailagić. Zvezda vodi 12:9.