MIROTIĆ I LAPROVITOLA DIRIGOVALI BARSOM U ATINI: Efes bolji od Makabija

16.12.2021. 22:00
Nikola Mirotić / Izvor: Profimedia
Mečevi 16. kola.

Košarkaši Barselone savladali su Panatinaikos u Atini (85:82), dok je Efes bio bolji od Makabija (92:78) u mečevima 16. kola Evrolige.

SALE I GUDURA SE RAZIGRALI: Četvrta pobeda za redom Fenera

RADONJIĆ PROTIV BIVŠEG KLUBA: O reakciji i očekivanja sa Bajernom! Posebno je ISHVALIO jednog košarkaša

NEMA ŠALE KOD RUSA: CSKA žestoko kažnjava igrače i trenera zbog poraza od Uniksa

Katalonci su imali zaostatak i od 13 poena, ali su u drugom poluvremenu uspeli da se konsoliduju i preokrenu meč. Najefikasniji u redovima Blaugrane je bio Nikola Mirotić (20 poena, sedam skokova), pratio ga je Laprovitola sa 18 poena. Kod domaćina je najzapaženiji bio srpski reprezentativac Nemanja Nedović, plejmejker Zelenih je meč završio sa 18 poena.

Košarkaši Efesa su nastavili sa sjajnim igrama, njihova večerašnja žrtva je bio izraelski Makabi i to u Tel Avivu.

Izabranici trenera Atamana su, sem prve četvrtine, dominirali i uspeli da ostvare osmu pobedu, domaćin je na skoru 7:9.

Šejn Larkin je postigao najviše poena na utakmici (26), odličan je bio i centar Makabija Ante Žižić sa 23 poena.

Real je u poslednjoj utakmici večeri savladao Olimpiju Milano (75:73).