NBA: Ništa NOVO, Denver pobeđuje, Jokićev tripl-dabl (VIDEO)

20.01.2019. 07:54
Nikola Jokić / Izvor: Reuters
Na programu bilo osam mečeva.

Odigrane su nove utakmice u NBA ligi, najkvalitetnijoj košarkaškoj ligi sveta, a pobede su ostvarili i Sakramento Kingsi Nemanje Bjelice i Bogdana Bogdanovića, kao i Denver Nagetsi Nikole Jokića. Kraljevi su na gostovanju Detroitu slavili sa 103:101 zahvaljujući trojci Badija Hilda, dok je Grumenje (učinak 31-14) deklasiralo Klivlend (9-38) sa 124:102, uz novu odličnu partiju srpskog centra.

OGLASIO SE PREDSEDNIK PARTIZANA: Moćna PORUKA Ostoje Mijailovića! (FOTO)

NIJE ŽELEO DA ĆUTI: Tomiću PREKIPELO zbog nekih stvari...(FOTO)

Za 28 minuta, Jokić je ubacio 19 poena, uz 12 asistencija i 11 skokova. To je bilo dovoljno za šesti tripl-dabl u sezoni, odnosno 22. od dolaska u Sjedinjene Američke Države. Jokić je iz igre imao učinak 8-12, a za tri poena 3-6.

Pogledajte i najbolje poteze Srbina.

Kada je reč o ostalim igračima, u redovima Denvera najefikasniji je bio Džamal Marej sa 26, Trej Lajls je postigao 16, a Monte Moris 15 poena. Za konjanike, Ante Žižić je dao 23 poena, Rodni Hud 18, a Čedi Osman 17.

Trenutno, na Zapadu je ispred Denvera samo branilac titule, Golden Stejt sa 32-14, dok je Klivlend "siguran" na dnu Istoka, sa najlošijim učinkom u celoj ligi. Imaju devet trijumfa i 38 poraza. Poslednja ekipa na Zapadu, Finiks Igora Kokoškova ima skor 11-36.

U duelu Sakramenta i Detroita, Badi Hild je na 0.5 sekundi pogodio za tri poena i tako doneo 24. pobedu (22 poraza) ove sezone. Na terenu su bili i Bjelica i Bogdanović. Bjelica je bio starter i za 15 minuta je ubacio pet poena (1/4 za tri) uz jedan skok, dok je Bogdanović meč počeo na klupi. Za 23 minuta ubacio je osam poena, i imao sedam skokova. Učinak iz igre mu je bio loš 3/12, a za tri nije pogodio, posle dva pokušaja.

U redovima Kingsa, Hild je za 38 minuta ubacio 35 poena (7/9 za tri), dok je za poražene Pistonse, Blejk Grifin za 38 minuta ubacio isto toliko poena.

Posle produžetka, Hjuston je kao domaćin pobedio Lejkerse sa 138:134, a ponovo je u centru pažnje bio Džejms Harden. Dao je 48 poena, uz osam skokova i šest dodavanja. Za Jezerdžije iz Los Anđelesa, Kajl Kuzma je dao 32 poena.