NE MOŽE SVE SAM: Uzalud Jokićevih 41, Denver izgubio na svom terenu, serija se seli u Majami (VIDEO)

05.06.2023. 07:10
Nikola Jokić / Izvor: Profimedia
Izostala pomoć saigrača.

Košarkaši Denvera poraženi su na svom terenu od Majamija u drugoj utakmici finala NBA lige rezultatom 111:108 (26:23, 25:34, 25:26, 36:25), te je rezultat u seriji sada poravnat (1:1).

O NJEGOVOM UGOVORU SE NAJMANJE PRIČA: Oglasio se igrač Partizana zbog Grobari strepe! "Želim da ostanem"

STVARNO NAJBOLJI: Strahinja Stojačić proglašen za MVP Svetskog prvenstva

Treći meč velikog finala se igra u Majamiju u noći između srede i četvrtka, a tim sa Floride biće domaćin i u četvrtom susretu.

Nagetsima nije bila dovoljna ni još jedna impresivna partija Nikole Jokića, koji je postigao 41 poena, a gosti su bili neumoljivi van linije 7,24, te su pogodili čak 17 trojki.

Pored Jokića Denver nije imao raspoloženog igrača koji bi ga pratio, Džamal Marej je postigao tek 18 poena, Gordon svega 12, a Braun jedan manje.

U timu Majamija najefikasniji su bili Vinsent sa 23 poena, te Batler i Adebajo sa po 21 poenom. Nikola Jović nije ulazio u igru.

Gosti su krenuli furiozno i već tokom prve deonice imali dvocifrenu prednost (+11), ali nije to pokolebalo ekipu iz Kolorada, koja je ušla u sjajnu seriju i ne samo preokrenula, već sredinom druge četvtine povela sa čak +15 (50:35), da bi se ta razlika do odlaska na poluvreme samo topila (57:51).

Jokić je praktično igrao sam u dresu Nagetsa u trećoj četvrtini, od ukupno 26 poena tima u ovom periodu, Srbin je ubacio 18, ali ni tada Majami nije uspeo da preokrene, a onda...

Velika serija Hita za 12 razlike poena razlike, Denver  se serijom trojki u samoj završnici vratio u meč, imao poslednji napad i šansu za produžetak, ali je Marej promašio šut za tri poena.