TRIPL-DABL JOKIĆ: Srbin vodi Denver ka tituli, nova maestralna partija za 1:0 u velikom finalu (VIDEO)

02.06.2023. 07:25
Nikola Jokić / Izvor: Profimedia
I drugi meč igraće se u Koloradu.

Nikola Jokić je tripl-dablom poveo Denver ka prvoj, istorijskoj, NBA tituli. Nagetsi su savladali Majami Hit u prvom meču velikog finala 104:93 (29:20, 30:22, 25:21, 20:30) uz sjajnu partiju srpskog centra.

"NE ZNAM DA LI SAM NAJBOLJI U NAGETSIMA": Jokić se oglasio pred VELIKO FINALE!

JOVIĆ: Majami će uzeti NBA titulu

JOKIĆ ILI JOVIĆ: Bogdanović otkrio za koga će navijati u NBA finalu

Jokić je ponovo bio najbolјi košarkaš svog tima ostvarivši 9. tripl-dabl u plej-ofu i postao je prvi centar u istoriji koji je upisao 14 asistencija u jednoj utakmici finala. Nikola je jedini košarkaš u poaslednjih 25 godina koji je u prvom poluvremenu upisao 10 asistencija na svom debiju u finalu. Na kraju meča je zabeležio 27 poena, 14 asistencija i 10 skokova za 40 minuta provedenih na parketu.

Džamal Mari je pomogao Jokiću postigavši 26 poena, Gordon je dodao 16, a Porter 14.

U ekipi Majamija, Adebajo je postigao 26 poena, Vinsent je dodao 19, Hajsmit 18, dok se Džimi Batler zaustvio na13 poena. Nikola Jović je proveo 33 sekunde na terenu i zabeležio jedan skok u odbrani.

Denver je od prvog minuta krenuo da "melje" goste. Jokić je bio standardno dobar, ali se fokusirao na razigravanje saigrača. Važnu ulogu u realizaciji  je imao Gordon koji je postigao 12 poena za prvo osetnije vođstvo 24:16.

Domaćin je u drugom kvartalu stekao dvocifreni plus, da bi se u finišu poluvremena odmakao na 17 poena prednosti, čime je praktično rešeno pitanje pobednika.

Majami je u poslednjoj četvrtini samo uspeo da spreči rezultatsku katastrofu. Kada je Hit smanjio na 84:74 Jokić je vezao šest poena i sve je bilo rešeno u prvom duelu velikog NBA finala.

Drugi meč finalne serije je na programu u dva sata u noći između nedelje i ponedeljka, takođe na terenu Denvera.