NOĆ REKORDA: Bradonja ispisao ISTORIJU! Dabl-dabl Jokića! Bogdanovi Kingsi ŠOKIRALI Pelikane! (VIDEO)

31.01.2018. 08:02
Bogdan Bogdanović / Izvor: Profimedia
Ovo nikad nikome pre nije pošlo za rukom.

Košarkaši Sakramenta iznenadili su Pelikane u Nju Orleansu i trijumfovali (114:103). Član Orlova Bogdan Bogdanović za 18 minuta provedenih u igri postigao je sedam poena, a u timu domaćih osetio se izostanak Demarkusa Kazinsa, koji je pre nekoliko dana završio sezonu zbog teške povrede.

U DINAMIKU PUCAJU OD OPTIMIZMA: Da nastavimo pobednički niz

BOGDANOVIĆ O SUSRETIMA SA SAD: U sledećem meču ćemo biti mnogo bolji

ABA LIGA: Mega deklasirala MZT

Denver je vezao drugi poraz. Tim Nikole Jokića izgubio je od od trećeplasiranog tima zapadne konferencije, iako je srpski centar pružio odličnu partiju. Prva zvezda Nagetsa je ubacio 13 poena, imao sedam skokova i osam asistencija. Tragičar je bio Vil Barton, u u poslednjem napadu ukazala mu se šansa da donese pobedu domaćinu, ali je promašio.

Trejlblejzersi su tokom čitavog meča imali prednost, a ključni plus napravili su u trećoj četvrtini u kojoj su stigli do velikih 19 poena prednosti. Veća tada, sjajni Jusuf Nurkić je imao dabl-dabl brojke. Centar Portlanda meč je završio sa 14 poena i čak 20 skokova.

Na drugoj strani, Miloš Teodosić je postigao devet poena, uz pet skokova i tri asistencije.

LOKALNI MEDIJI PRENOSE: Javnost je uznemirena, Mirotić menja klub

Utakmicu u Stejpls centru gledao je Boban Marjanović, zajedno sa ostalim pojačanjima.

Prvi put u istoriji NBA, jedan igrač je na istoj utakmici zabeležio tripl-dabl i postigao 60 poena. Granicu je pomerio Džejms Harden u trijumfu Hjustona nad Orlandom 114:107. Bradonja postigao je više od polovine poena svoje ekipe, najbliži njemu bio je Klint Kapena sa 12 poena!

Inače, Harden je zabeležio i deset skokova i 11 asistencija. On je sa 60 poena oborio i rekord franšize.

GRIFIN SE OGLASIO POSLE TREJDA: Los Anđeles je bio moj dom