NESLAVAN POVRATAK U ELITU: Partizan bez odbrane pao u Berlinu (VIDEO)

07.10.2022. 19:25 17:13
Dante Egzum / Izvor:
Bledo izdanje ekipe Željka Obradovića.

Košarkaši Partizana poraženi su od Albe u Berlinu 100:84 (33:18, 28:25, 16:18, 23:23) u okviru prvog kola Evrolige.

ANĐUŠIĆ ZA SD: Evropa će ponovo videti NAJBOLJE navijače, supruga će u derbiju navijati za Zvezdu i za mene

ZVEZDA I PARTIZAN STARTUJU U EVROLIGI: Evo ko prenosi mečeve iz Istanbula i Berlina, postoji PROBLEM

PARTIZAN STIGAO U BERLIN: Obradović UPOZORAVA na jednog igrača Albe

Rafalna paljba na startu meča u Berlinu, već na sredini prve deonice bilo je čak 35 poena, raspoloženi su bili i jedni i drugi u napadu, a krajem ovog kvartala to je važilo samo za domaćina, pošto su već na prvom odmoru imali plus 15.

U drugoj deonici slična priča, Partizan bezidejan u napadu, u odbrani preslab i narasla je prednost Albe i do plus 26. Do kraja poluvremena su su uspeli gosti malo da spuste razliku, ali 61 poen primljen za 20 minuta je bio jasan dokaz da odbrana ne funkcioniše na pravi način.

Evroliga, prvo kolo

Alba – Partizan 100:84 (33:18, 28:25, 16:18, 23:23)

Hala: Mercedes-Benz arena

Sudije: Latiševs, Perandi, Đovaneti

Alba: Lo 11, Proćida 12, Smit 9, Šnajder 5, Olinde 11, Kumađe 8, Timan 8, Sikma 15, Blat 16, Zusman 5

Partizan: Vukčević, Lidej 13, Koprivica 2, Panter 13, Papapetru 1, Egzum 22, Naneli 7, Lesor 9, Trifunović 3, Anđušić 14, Madar

Start treće deonice je bio najbolji period igre tima Željka Obradovića, nekoliko dobrih odbrana, prava rešenja u napadu i stigli su crno-beli do minus 11… izgledalo je da postoji šansa da se zakomplikuje ovaj duel.

Međutim, domaći su uspeli da u tim trenucima pogode otvorene šuteve i moglo bi se reći, bez problema odbiju taj nalet gostiju.

U četvrtom periodu su pokušali gosti da se spuste ispod dvocifrene prednosti, ali u tome nisu uspeli i Partizan je pretrpeo poraz u povratku u evroligaško društvo posle osam godina.

Najefikasniji je bio Tamir Blat sa 16 poena, Luk Sikma je dodao 15, odličan je bio i Proćida sa 12. Kod crno-belih Egzum je imao 22 poena, uz nekoliko sjajnih zakucavanja, pratili su ga Danilo Anđušić sa 14 i Kevin Panter i Lidej sa poenom manje.

Partizan sledeći duel u elitnom takmičenju igra u petak u Vitoriji protiv Baskonije.

Virtus Bolonja - Monako 66:83

Čitav tok meča uživo mogli ste pratiti na sajtu SrbijaDanas.

Kraj utakmice. Alba - Partizan 100:84

37. minut
Čini se da je to to. Džejlen Smit je pogodio za tri, 97:78 je na tri minuta do kraja.

35. minut
Trojka za Albu, pogodio je Tamir Blat, tajmaut je zatražio Obradović. Ponovo je plus 16.

32. minut
Serija zakucavanja na obe strane, prvo Lesor, a potom i monstruozan poster Kumađea, 79:64 je.

Kraj treće četvrtine, vode domaći 77:61.

28. minut
Proćida pogađa iz ugla za tri poena, ptom uzvraća Naneli na drugoj strani. 73:59

26. minut
Imao je Partizan nekoliko prilika da se spusti ispod deset poena, ali su odigrali jako konfuzne napade i sada je 70:54.
24. minut
Dobra energija Partizana u nastavku, ali sve je poremetila nesportska Anđušića, čini se po malo prestrogo donesena odluka. Alba vodi 65:54.

22. minut
Vrlo dobar početak Partizana, zaigrali su nešto bolju odbranu na startu drugog poluvremena i sada je minus 14.

Počela je treća deonica.
Poluvreme u Berlinu. Alba - Partizan 61:43.

18. minut
Uspeo je Partizan da pronađe ritam u napadu, ali problemi na drugom kraju terena su i dalje tu, 54:39.

15. minut
Evo malo daha za crno-bele, poeni uz faul Pantera, šest vezanih poena gostiju. 46:26.

14. minut
Teško, teško sve funkcioniše u igri Partizana, raste prednost domaćina, 46:20. Novi tajmaut Obradovića.

12. minut
U potpunom kontraritmu je Partizan. Bezidejno izgledaju napadi gostiju, već je plus 20 za Albu.

Završena je prva deonica, Alba je u vođstvu od plus 15. Matijas Lesor ima tri faula i to predstavlja mali problem za tim Željka Obradovića.
7. minut
Serija domaćih, plus osam je. Tajmaut Obradović.

6. minut
Nastavlja se u istom ritmu, napadački su i jedni i drugi raspoloženi. Doduše, odbrana nije na najvišem nivou. Vođstvo domaćih, 19:16.

4. minut
Izuzetno brzo se igra na startu utakmice, napadi kratko traju. Trenutno je nerešeno 11:11. Dante Egzum je postigao čak devet poena.