CIBONA ZAPRETILA SAMO U PRVOM POLUVREMENU: Partizan u nastavku postavio stvari na svoje mesto

15.01.2024. 18:44
KK Partizan / Izvor: Foto: ABA liga/Cibona/Ivana Dergez
Crno-beli ostvarili 14. pobedu u regionalnom takmičenju.

Košarkaši Partizana ostvarili su pobedu u poslednjem meču 16. kola ABA lige pošto su u Zagrebu bili bolji od Cibone sa 87:74 (20:25, 20:13, 21:13, 26:23) i tako stigli do 12. trijumfa u regionalnom takmičenju.

PROBLEMI ZA VILDOZU: Argentinac mora da plati milion evra

Košarkaši Zlatibora u finišu nadigrali OKK Beograd u 17. kolu KLS

NBA: Jokić "flertovao" sa tripl dablom, Jović dobija sve veću minutažu

Mnogo bolje je Cibona otvorila meč u Zagrebu. Učenici Dina Repeše konstantno su od starta meča bili u prednosti nošeni Buljanom, Radovčićem i Aranitovićem i u 4. minutu domaćin je vodio 11:4. Cibona je odlučila da maksimalno brzom igrom odgovori na Partizanov objektivno veći kvalitet i to joj je polazilo za rukom, pa je Vuković u 8. minutu doneo Vukovima prvu dvocifrenu prednost 23:13. Međutim, do odlaska na prvi mali odmor Partizan, koji je na ovom meču bio bez Pi Džej Doužera i Džejmsa Nanelija, uspeo je da prepolovi zaostatak 25:20.

Ipka, Partizan je uspeo da sa potpuno vrati u meč tokom druge deonice. Predvođen Panterom i uz dobre role Jaramaz i Smita, Partizan je u 14. minutu stigao do izjednačenja 29:29, da bi dva minuta kasnije posle poena Pantera stigao i do prvog vođstva od poečtka meča 31:29. Od tog trenutka pa do poluvremena se praktično igralo koš za koš, a nešto je bio uspešniji Partizan koji je na veliki odmor otišao sa vođstvom 40:38.

Kaboklo i Anđušić doneli su Partizanu na startu treće deonice sedam poena prednosti (45:38) posle samo minut igre, ali je Cibona uspela da dva minuta kasnije priđe na 47:45. Međutim, razigrali su se Ledej i Anđušić i Partizan je stigao i do dvocifrene prednosti 55:45 u 26. minutu, a crno-beli su na toj razdaljini ostali i na ulasku u poslednji period igre.

Sa dve uzastopne trojke Anđušića, Partizan je sitgao do maksimalne prednosti 67:53 u 32. minutui činilo se da će crno-beli prleomiti meč i mirno privesti utakmicu krajuu. Međutim, za svega dva minuta Cibona je preko Radovčića, Bošnjaka i Majcunića napravila seriju 10-0 i smanjila na 67:63 u 34. minutu. Obradović je reagovao tajm-autom, ali je Partizan do poena stigao tek iz slobodnih bacanja kada je Jaramaz fauliran pri šutu za tri u 35. minutu. Ipak, i to je bilo dovoljno da probudi crno-bele koji su četiri minuta pre kraja ponovo imali osetniju prednost 72:63. Ispotavilo se da je to bilo dovoljno za Partizan da uđe u mirnu završnicu i na kraju ostvari rutinski trijumf.

CIBONA - PARTIZAN 74:87 (25:20, 13:20, 13:21, 23:26)

DVORANA: Dražen Petrović

GLEDALACA: 4.000

SUDIJE: Boltauzer, Koljenšić, Javor

CIBONA: Vuković 2, Radovčić 16, Perasović 6, Mustapić 13, Proleta 1, Majcunić 3, Aranitović 17, Ferderber, Buljan 5, Katanović, Kujundžić, Bošnjak 11.

PARTIZAN: Smit 7, Vukčević, Ledej 10, Koprivica 10, Panter 8, Smailagić, Jaramaz 10, Trifunović 7, Anđušić 17, Ponitka, Kaminski, Kaboklo 18.