RADILA METLA U HRVATSKOJ: Cibona PONIZILA Cedevitu i posle šest godina osvojila titulu (FOTO)

30.05.2019. 22:46
KK Cedevita / Izvor: FOTO: ABA liga
Šokantno finale.

Košarkaši Cibone postali su šampioni Hrvatske posle šest godina čekanja, pošto što su sa 4:0 u pobedama bili bolji od Cedevite u finalnoj seriji plej-ofa. „Vukovi sa Tuškanca“ slavili su u četvrtoj ispostavilo se odlučujćoj utakmici rezultatom 100:98 (22:23, 32:22, 14:33, 32:20). Pobedu na ovom meču i titulu Ciboni je doneo Filip Bundović pogotkom dve sekunde pre kraja.

ŠOKANTA ODLUKA: Cedevita se seli u drugu DRŽAVU! Šta će reći VEČITI RIVALI

I ŠPORET BI PROBACIO KROZ OBRUČ: Bivši košarkaš Partizana ubacio 47 poena!

MIŠKO RAŽNATOVIĆ STAO U ODBRANU JOKIĆA: Uporedio ga sa Divcem i ZAPUŠIO USTA kritičarima

Pogocima Džejkoba Pulena i Eldžina Kuka, Cedevita je u poslednjoj četvrtini stekala ogromnih 17 poena prednosti (85:68) i u tom trenutku, osam minuta pre kraja, imala činilo se pobedu u svojim rukama. Trenerg gostiju  IvanVelić je tada poslao na teren Cibonine rezerviste i oni su poveli ekipu u preokret kakav je malo ko mogao da predvidi. Josip Bilinovac, Fran Pilepić, Ivan Novačić, Filip Bundović i Dominik Gilbert pokrenuli su seriju gostiju, koja je u poslednjem minutu vratila "plus" na stranu "Vukova".

Kod pobednika su istakli Fran Pilepić sa 22 poena i Ivan Novačić sa 13 koševa. Filip Krušlin sa 19 poena i Džastin Kobs, koji je ubacio 16 bili su najzapaženiji kod Cedevite.

Cibona je 19. put osvojila titulu u Hrvatskoj.

Pogledajte kako izgleda brazilska MMA fajterka Džojs Viera.