SUPER LIGA: Crno-beli rutinski do pobede u Železniku (FOTO)

31.05.2017. 22:42
KK FMP KK Partizan / Izvor:
Panteri nisu uspeli ozbiljnije da ugroze Partizan.

Meč 13. kola KLS Super lige FMP – Partizan pripao je crno-belima, koji su slavili rezultatom 71:85.

Domaći su samo poveli na startu utakmice 2:0, da bi posle sve bilo u znaku gostujućeg tima. U 8. minutu je na semaforu stajalo 5:18 (trojka Hečera), posle čega su crno-beli nastavili da povećavaju razliku. Isti igrač je minut kasnije pogodio za 8:22, a na prvu mini pauzu se otišlo kod 11:22.

SUPER LIGA: Zvezda NESTVARNIM rezultatom demolirala Čačane! (FOTO)

BEZ USTEZANJA: Radonjić rekao da li će računati na Simonovića i Voltersa u borbi za titulu (FOTO)

Tim iz Humske je održavao petnaestak poena vođstva u drugoj četvrtini, da bi pre kraja prvog poluvremena odmakao na 21:42 u 18. minutu (Koprivica).

KK FMP - KK Partizan / Izvor:

NEOČEKIVANO IZNENAĐENJE: Navijači POZDRAVILI jednog igrača Borca kao igrače Zvezde (FOTO)

U nastavku su panteri uspeli da donekle smanje vođstvo Partizana, a zatim i da se na kraju trećeg kvartala primaknu na 53:64. Radanov je trojkom doveo svoj tim na „minus 10“, ali su izabranici trenera Aleksandra Džikića ponovo dodali gas i povećali vođstvo.

Posle 30 minuta igre, FMP - #KKPartizan 53:64 @KLSrbije pic.twitter.com/2M4Mkv5B0P

Nisu se predavali borbeni domaći, pretili su Radanov, Apić i Čović sredinom poslednje deonice da svedu crno-bele na jednocifreno vođstvo, ali s druge strane, Hečer, Vrabac, Veličković i Birčević iskusno su priveli meč kraju i rutinski pobedili.

FMP – PARTIZAN  71:85 (11:22, 17:25, 25:17,  18:21)

DVORANA: FMP

GLEDALACA: 600.

SUDIJE: Vojinović, Juras, Glišić

FMP: Radanov 12, Čović 9, Davidovac 10, Apić 15, Lazarević, Bursać 6, Šešlija, Kutlešić, Ljubičić 7, Radovanović 6, Kaplanović, Bolden 6.

PARTIZAN: Ratkovica 12, Vrabac 11, Marinković 9, Tanasković, Veličković 11, Majstorović 8, Birčević 11, Koprivica 4, Andrić, Hečer 18, Pot 2, Karahodžić.

KLS SUPER LIGA, 13. KOLO:

Vršac – Dinamik 73:77

Crvena zvezda – Borac 111:56

Mega Leks – Spartak 93:68

FMP – Partizan 71:85

TABELA: Crvena zvezda 12-1, Partizan 12-1, FMP 8-5, Mega Leks 8-5, Dinamik 5-8, Borac 4-9, Vršac 2-11, Spartak 1-12.