SUPER LIGA SRBIJE: Ubedljiva Zvezda STOTKOM preko Zlatibora (FOTO)

27.04.2018. 20:39
Filip Čović / Izvor: MN Press
Rutinska pobeda.

Košarkaši Crvene zvezde su lako i ubedljivo savladali Zlatibor 102:64 (30:19, 18:22, 29:22, 25:11) u četvrtom kolu B grupe Super lige Srbije i tako se oporavili od poraza doživljenog u utorak od Borca u Čačku. Izabranici Dušana Alimpijevića su protiv Zlatibora pružili mnogo bolju i ozbiljniju igru, pa pobeda nije dolazila u pitanje nijednog trenutka, samo je bilo pitanje koji će biti konačan rezultat.

VAŽNO ZA PARTIZAN: Poznata SUDBINA Radosava Petrovića u Sportingu! (FOTO)

CILJ JE MEDALJA: Objavljen spisak Orlića za EP u Nemačkoj

TRENIRAO JE CIBONU I CEDEVITU: Hrvatska dobila novog selektora (FOTO)

Domaćin je meč otvorio čvrsto u odbrani, a do prve dvocifrene prednosti Zvezda je stigla zahvaljujući trojkama Radanova, Lazića i Jankovića. U prvom delu druge četvrtine igrane su jače odbrane sa obe strane, bilo je manje poena, ali je Zvezda uspela da dodatno poveća prednost i na poluvreme ode sa 17 razlike.

ZVANIČNO SE ZNA: Novak odlučio da li će igrati na turniru u Eštorilu (FOTO)

U nastavku je domaćin pojačao ritam, prednost je konstantno bila preko 20 poena, a početkom četvrte deonice je porasla na preko 30i nije se smanjivala ispod toga do kraja meča. Maksimalnih 36 (93:57). Zvezda je imala čak šestoricu dvocifrenih košarkaša, a najefikasniji je bio Nikola Jovanović sa 17 poena, 14 je dao Filip Čović, a 12 kapiten Branko Lazić. Trener Zvezde Dušan Alimpijević rasporedio je minutažu i dao šansu svim igračima, osim Ognjenu Dobriću koji se oporavio i sve je bliži povratku na parket, ali je meč iz predostrožnosti odgledao sa klupe. Kod gostiju je najefikasniji bio Nemanja Simović sa 15, dok su po 13 poena dali Mladen Pantić i Dragoslav Papić.

Crvena zvezda – Zlatibor 102:64 (30:19, 18:12, 29:22, 25:11)
DVORANA: Aleksandar Nikolić u Beogradu. GLEDALACA: 898. SUDIJE: Glišić, Stefanović, Milojević.
CRVENA ZVEZDA: Ročesti 10, Lazić 12, Omić 10, Janković 9, Radanov 8, Kešelj 11, Čović 14, Dobrić, Jovanović 17, Davidovac, Lesor 2, Feldin 9.
ZLATIBOR: Simović 15, Papić 13, Riznić 4, Marojević 2, Popović 7, Tmušić, Veličković, Smolović 2, Čorbić, Gudžić 8, Spasov, Pantić.

DOŠAO DA NAPUNI BATERIJE: Novak Đoković u Beogradu (FOTO)

SUPERLIGA, 4. KOLO

GRUPA A:

Crvena zvezda - Zlatibor 102:64

Mladost - Tamiš 79:84

Mega Bemaks - Borac Čačak (21)

TABELA: Borac 3-0, Crvena zvezda 3-1, Tamiš 2-2, Mladost 1-3, Zlatibor 1-3, Mega Bemaks 1-2.