SVE ŠTO JE LEPO IMA KRAJ: Efes PREKINUO Zvezdinu seriju nepobedivosti (VIDEO+FOTO)

03.02.2017. 22:27
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli pretrpeli deveti poraz u Evroligi.

Sve što je lepo ima kraj, a to se večeras dogodilo i sa serijom nepobedivosti Crvene zvezde. Turski Efes bio je bolji u Beogradu od crveno-belih 86:72 (20:16, 16:31, 16:14, 20:25). Iako je bilo sumnje zbog povreda, u redovima Zvezde bili su u sastavu Stefan Jović i Ognjen Kuzmić, ali sa mnogo skromnijim učinkom nego što su navijači crveno-belih navikli pa je i to pored odlične igre Efesa bio jedan od razloga poraza domaćina.

Efes je uspeo da stekne početnu prednost u uvodnim minutima koji nisu bili previše efikasni preko Brauna i Danstona. Iako je postojala bojazan zbog povreda Jovića i Kuzmića, obojica su se našla u startnoj petorci crveno-belih i zahvaljujući njima, uz nezabilazne Simonovića i Dženkinsa, Zvezda je preokrenula i u petom minutu povela 11:7. Efes je brzo uhvatio priklučja, ali su SImonović i Bjelica doneli Zvezdi 16:10 u devetom minutu. Crveno-beli su uspeli da vođstvo sačuvaju io na prvom malom odmoru.

Gosti su na startu druge četvrtine ponovo brzo uhvatili priključak, ali je Jovićeva zamena Volters pokrenuo Zvezdu i crveno -beli su i dalje održavali prenost. Iako su se Voltersu priključili Simonović i Dženkins Zvezda nije uspela da ode na više od četiri poena razlike, a toliko je imala i u 16. minutu (34:30). Međutim, do poluvremena EFes je odigrao fantastčna četiri minuta dok je sa druge dstrane malo šta Zvezdi polazilo za rukom u napadu, pa su gosti napravili seriju 15-0 i poveli 45:34 u samoj završnici poluvremena, da bi 11 poena prednost izadržali i na poluvremenu.

Prepun Pionir očekivao je buđenje Zvezde u nastavku, ali se dogodilo suprotno. Efes je brzo napravio seriju 7-0 i došao do velikih 58:36 posle samo minut i po treće deonice. Ipak, nije moglo da se završi u punom Pioniru samo tako. Zvezda je uspela da u narednih pet minuta uspela da napravi seriju 14-2 predvođena Dženkinsom i Voltersom i skoro potpuno se vrati u meč (56:50) u 28. minutu . Ipak, usledilo je par grešaka crveno-belih pa je Efes ponovo uspeo da ode sa vođstvom na poslednji mali odmor.

Kako je Efes krenuo u trećoj u trećoj, još bolje je počeo poslednju četvrtinu pa su gosti iz Istanbuli napravili seriju 12-2 za vođstvo 73:54 u 33. minutu. Imao je Efes i 22 poena prednosti, da bi Zvezda uspela serijom 8-0 ipak da smanji zaostatak. Međutim, do kraja meča nije bilo uzbuđenja, pošto je Efes mirno odigrao i bez poteškoća priveo utakmicu kraju, ostvario pobedu i prekinuo Zvezdin niz ods sedam uzastopnih pobeda.

CRVENA ZVEZDA - EFES

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Javor, Paterniko, Fric

GLEDALACA: 6.300

CRVENA ZVEZDA: Volters 12, Tomspon, Mitrović 6, Lazić 1, Dobrić, Simonović 17, Rakićević, Dženkins 13, Gudurić 5, Jović 2, Kuzmić 4, Bjelica 12.

EFES: Tomas 17, Hanikat 2, Balbaj, Braun 20, Osman 6, Gejik, Grejndžer 6, Ertel 12, Mutaf, Pol 3, Danston 16, Kirk 4.

Armani - Darušafaka 89:87

TABELA: Real Madrid 16-5, CSKA 15-6, Olimpijakos 15-6, Fenerbahče 14-7, Crvena zvezda 12-9, Baskonija 12-9, Panatinaikos 12-9, Darušafaka 10-11, Efes 10-11, Žalgiris 9-12, Barselona 8-13, Bamberg 8-13, Makabi 7-14, UNIKS 7-14, Armani 7-14, Galatasaraj 6-15.