VATRENI SRPSKI OBRAČUN U NBA: Sjajni Bobi Marjanović presudio odličnom Jokiću (VIDEO)

28.02.2018. 07:47
Boban Marjanović / Izvor: Tanjug
Zapažen bio i Miloš Teodosić.

Kakva utakmica Denvera i LA Klipersa i kakav učinak srpskih košarkaša! Boban Marjanović bio je heroj sa klupe tima iz Los Anđelesa koji je slavio rezultatom 122:120 u duelu sa timom iz Kolorada u kojem je ponovo Nikola Jokić bio jedan od najboljih. Marjanović je dobio šansu u trećoj četvrtini i za 15 minuta imao sjajan učinak - 18 poena, šest skokova uz šut za dva poena 5/8 i sa linije penala 8/9. Miloš Teodosić je u pobedničkom timu zabeležio 11 poena, pet asistencija i četiri skoka za 26 minuta. Sa druge strane, u ekipi Denvera Nikola Jokić je ubacio 18 poena plus šest skokova i četiri asistencije za 27 minuta na parketu. Nedovoljno za raspoložene goste u čijim redovima je "eksplodirao" Marjanović.

NEĆE NIŠTA DA KRIJE: Saša Pavlović o Partizanu i NOVOJ karijeri

NEMA VIŠE DILEME: Igokea OSLABLJENA pred gostovanje Zvezdi

Kada je reč o ostalim igračima, u timu Klipersa Lu Vilijams koji nije bio starter, kao ni Marjanović ubacio je 25 poena, Ostin River 17, a Tajron Volas 16. Među Nagetsima istakao se Geri Heris sa 23 poena, Vil Barton je dao 19, dok su po 18 postigli Vilson Čendler, Džamal Marej, kao i Jokić. Tako da je startna petrorka ujedno i "iznela" ovaj meč. Od rezervista, samo je Plamli imao dvocifreni učinak - 10 poena.

Klipersi sada imaju učinak 32-27, a Nagetsi 33-28.

Osim pomenute trojke, na terenu je bio još jedan Srbin. To je Bogdan Bogdanović. Njegov Sakramento je poražen od domaćina, Portlanda sa 116:99. Za Blejzerse (35-26), Demijen Lilard je ubacio 26 poena (12 as), dok se Šabaz Napije "zaustavio" na 20. Za Kingse, Zek Rendolf je ubacio 20, Vili Koli-Stajn 17, a Bogdanović je bio treći strelac ekipe, sa 14 poena. Imao je i četiri dodavanja i dve ukradene lopte.

Klivlend je bio bolj od Bruklina, rezultatom 129:123, a veče je obeležio Lebron Džejms sa 31 poenom, 12 skokova i 11 asistencija. Kralju Džejmsu ovo je bio 12. tripl dabl u sezoni, odnosno 67. u karijeri. Takođe, dostigao je i brojku 8.000 asistencija. Iza Džejmsa po učinku bio je Džordž Hil sa 26 poena, dok je na drugoj strani u redovima Netsa najefikasniji bio Danđelo Rasel sa 25 poena.

Za samo jedan poen, Majami je bio bolji od Filadelfije - 102:101.