EP U MAĐARSKOJ: Ubrane Lale za siguran plasman u četvrtfinale

18.01.2020. 21:30
Vaterpolisti Srbije / Izvor: MN Press
Srbija sa maksimalnim učinkom otišla u eliminacionu fazu.

Vaterpolo reprezentacija Srbije u poslednjem kolu grupe B savladala je selekciju Holandije sa 11:4 (0:1, 3:1, 5:2, 3:0) i tako sa maksimalnim učinkom otišla u četvrtfinale gde će 22. januara igrati protiv pobednika meča osmine finala između Nemačke i Španije.

NOVI PORAZ VATERPOLISTKINJA: Srbija će završiti na poslednjem mesu u grupi

ZBOG POKUŠAJA ATENTATA NA KOVAČEVIĆA: Uhapšeno 11 osoba, iza rešetaka i Darkov veliki PRIJATELJ (FOTO)

ABA LIGA: Partizan protutnjao Železnikom, crno-beli čuvaju prvo mesto (FOTO)

Dobro su Holanđani odigrali prvu četvrtinu, a već u prvom mjinutu preko Jansena poveli sa 1:0. Delfini nisu uspevali da postignu pogodak, a Lale su držale visok nivo igre i na veliko iznenađe nje sivh imale prednots posle jedne od najlošijih četvrtina reprezentacije Srbije. Odmah na početku druge četvrtine Holandija je povela, a Srbija punih 10 minuta nije positgla gol sve dok nije pogodio Mandić koji je doneo i izjednačenje 2:2. Do kraja poluvremena Srbija je uspela preko Filipovića da stigne do preokreta i vođstva 3:2.

Na startu drugog poluvremena Holanđani su stigli do izjendačenja, a zatim je Lindhut iz peterca doneo ponovo vođstv oHolandoiji 4:3, da bi Aleksić izjednačio. Od tog trenutka Srbija je podigla nivo svoje igre i serijom od četiri gola uspela da ode na 8:4 i tako prelomi meč. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, a jedina je dilema bil sa koliko golova razlike će Delfini ostvariti trijumf.

SRBIJA - HOLANDIJA 11:4 (0:1, 3:1, 5:2, 3:0)

SUDIJE: Hentšel (Nemačka), Turkan (Turska).

SRBIJA: G. Pijetlović (g), Mandić 3, Dedović 1, Ranđelović, D. Pijetlović 1, Vico, Ćuk, Aleksić 1, Jakšić, Filipović 2, Prlainović 2, S. Mitrović 1, B. Mitrović (g).

HOLANDIJA: Vagenar (g), Venhujs, Vinkelhorst 1, Van den Burg, Van Ijperen, Lindhut 2, Gotemaker, Nispeling, Miler, Jansen 1, Kopman, Lukas, Hujsmans (g)

Pogledajte kako izgleda Larsa Pipen, bivša supruga Skotija Pipena.

MARKOVA MAGIJA: Marin ušao sa klupe, postigao gol i odveo Al Ahli u polufinale (VIDEO)

ISTORIJA JE ISPISANA! Novica Veličković prestigao Peru Božića i postao Partizanov REKORDER

KRAJ SAGE: Sadik POTPISAO!

BOMBA IZ NAPULJA: Uz Sadika, Napolitanci dovode i velikog LJUBIMCA GROBARA! (FOTO)