EP U FRANCUSKOJ: Poraz hrabrih Srpkinja! Bez polufinala! (FOTO)

10.12.2018. 22:29 14:38
Srbija / Izvor: Twitter
Drama u poslednjem meču četvrtog kola.

Ženska rukometna reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva u Francuskoj. Porazom od Crne Gore 27:28, izabranice Ljubomira Obradovića i teoretski su ispale iz trke za medalju, iako su tokom većeg dela meča imale vođstvo i odlično igrale.

SMEH DO SUZA: Selektor Crne Gore na URNEBESAN način najavio meč sa Srbijom (VIDEO)

LJUBOMIR OBRADOVIĆ: Važnost je sputala igračice (FOTO)

EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠICE: Olimpijske šampionke prejake za Srbiju (VIDEO)

Odigrale su Srpkinje sjajno u prvom poluvremenu. Od početka su pokazale Crnogorkama da neće ustuknuti, iako ih je pre ovog duela samo teorija delila od plasmana u polufinale.

Angažovanom igrom uspešno su parirale protivnicama. Ni iznenadna povreda golmana Katarine Tomašević, kada je izvrnula zglob u 19. minutu i morala da napusti parket, ustupivši mesto Mariji Čolić, nije poremetila Obradovićeve izabranice.

Kako je duel odmicao, prednost Srbije je rasla. Odbrana Crne Gore nije imala rešenje za raspoloženu Katarinu Krpež-Šlezak koja je do poluvremena postigla čak osam golova, od toga dva sa sedam metara.

Čvrsta odbrana doprinela je da srpski tim sačuva mrežu čak 10 minuta, što im je omogućilo da u 27. minutu dođu do rekordnog vođstva od 15:11. Uspele su Crnogorke do odmora da postignu još jedan pogodak i prednost Srbije smanje na tri gola zaostatka (15:12).

U nastavku Crnogorke su se probudile i korak po korak, smanjivale vođstvo Obradovićevog tima, da bi u 40. minutu došle samo na gol zaostatka (17:16). Nije dozvolila kapiten Krpež-Šlezak da dođe do toga, pa je desetim golom na meču vratila svoje drugarice na "plus dva".

Četvrtim golom na utakmici Jovanke Radičević, Crna Gora je u 44. minutu stigla do izjednačenja (19:19), a u 53. i do vođstva od 24:25. Veliki promašaj Andree Lekić u narednom napadu i novi gol Majde Mehmedović odveli su Crnogorke na prvu prednost od dva gola razlike. Na dva minuta pre poslednjeg zvuka sirene pogodila je i Milena Raičević za velikih 25:28, što je bio kraj snova o plasmanu u polufinale.

Ovim rezultatom Srbija je izgubila šansu da se protiv Francuske bore za polufinale, tako da će na ovom takmičenju izabranice Ljubomira Obradovića ostati bez medalje.

SRBIJA - CRNA GORA 27:28

DVORANA: XXL u Nantu.

SUDIJE: Kristina Nastase (Rumunija), Simona Raluka (Rumunija).

SRBIJA: Tomašević, Čolić, Radosavljević, Krpež-Šlezak 12, Lekić 2, Stevin, Lavko 4, Kovačević, Nikolić, T. Radojević, Pop-Lazić 2, D. Radojević 5, Vukajlović, Stoiljković 2, Cvijić, Dmitrović.

CRNA GORA: Rajčić, Nenezić, Radičević 5, Jauković 6, A. Bulatović, Klikovac, Ujkić, Premović, K. Bulatović 3, Brnović 1, Pavićević, Ramusović, Mehmedović 6, Despotović, Raičević 6, Grbić 1.