NADA I DALJE POSTOJI: Hrabri Orlovi poraženi od Hrvatske! Nije sve IZGUBLJENO

15.01.2022. 22:50
rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters
Meč 2. kola Evropskog prvenstva.

Reprezentacija Srbije poražena je u 2. kolu Evropskog prvenstva, koje se održava u Mađarskoj i Slovačkoj, od selekcije Hrvatske u Segedinu rezultatom 20:23 (9:11).

FOTKA O KOJOJ BRUJI EVROPA: Navijači Srbije i Hrvatske SRELI se u Segedinu! A onda... (FOTO)

U PRAVI ČAS ZA NJIH: Hrvatska dobija veliko pojačanje pred meč sa Srbijom

ĐERONA NEMA DILEMU: Kao da je FINALE! Kapiten OTKRIO mane Hrvata

Nisu uspeli izabranici Tonija Đerone da, posle sjajne igre na premijeri protiv Ukrajinaca, ponove sličnu partiju i skinuo “prokletstvo” protiv komšija, koje traje već deceniju (poslednju pobedu Srbija nad Hrvatskom ostvarila 2012. godine u Beogradu), pa će u poslednjem kolu grupne faze sa olimpijskim šampionima Francuzima tražiti vizu za plasman u narednu rundu takmičenja.

Tokom celog prvog poluvremena vodila se besprekorna borba. Hrvati su ga bolje otvorili i poveli sa 3:0, ali su srpski rukometaši brzo konsolidovali redove i stigli prednost rivala.

Do prvog vođstva Orlovi su došli u 18. minutu preko kapitena Mijajla Marsenića (7:6), međutim, čvrstom igrom u odbrani Kauboji su preuzeli primat, naterali naše reprezentativce na greške u fazi napada, a potom preko raspoloženih Ivana – Čupića i Martinovića, Luke Cindrića i Jaganjca do poluvremena vratili rezultatsku prednost na svoju stranu (11:9).

U nastavku, Hrvatska je zaigrala agresivnije, zatvorila naša krila i bekove, pa je u napadu viđeno sijaset grešaka koje su i prelomile meč na stranu Kauboja.

Odbrana srpske selekcije nije imala rešenje za Čupića, Martinovića i Lučina koji su predvodili hrvatsku selekciju do pobede koja će ih možda i odvesti u drugu fazu takmičenja na Šampionatu Starog kontinenta.

Da se to ne bi dogodilo, potrebno je da Orlovi savladaju osvajače Olimpijskih igara u Tokiju, moćnu selekciju Francuske. I to sa najmanje dva gola razlike.

Što se tiče pojedinaca, najefikasniji u pobedničkom timu bili su dvojica Ivana, Martinović i Čupić koji su postigli po šest golova, pet je dodao Lučin, tri Luka Cindrić...

Kod Orlova, Bogdan Radivojević je bio jedina svetla tačka sa pet golova, jedan manje postigao je Kukić, tri Orbović, po dva Borzaš, Đukić, Marsenić, upisao se i Pešmalbek sa jednim pogotkom.

Kako je meč tekao pročitajte u nastavku teksta.

HRVATSKA – SRBIJA 23:20 (11:9)

SEGEDIN – Pik Arena. Gledalaca: 8.000. Sudije: Šulce i Tonis (obojica iz Nemačke). Sedmerci: Hrvatska 2 (1), Srbija 3 (3). Isključenja: Hrvatska 12, Srbija 8 minuta.

HRVATSKA: Pešić (dve odbrane), Marić, Gadža, Ivić, Čupić 6, Musa, Cindrić 3, Šunjić 1 (četiri odbrane), Grahovac, Lučin 5, Jaganjac 2, Ravnić, Martinović 6 (1), Šipić, Glavaš, Jelinić.

SRBIJA: Cupara (10 odbrana, sedmerac), Bomaštar, Borzaš 2, Sretenović, Đukić 2 (1), Pešić, Radivojević 5 (2), Pešmalbek 1, Ilić 1, Kukić 4, Marsenić 2, Šotić, Milosavljević, Orbović 3, Radović, Ivanišević.

SEMAFOR: 2:0 (4), 3:2 (8), 4:3 (11), 5:4 (14), 6:6 (17), 6:7 (19), 8:7 (23), 8:8 (25), 8:9 (27), 10:9 (29), 11:9 (30), 11:10 (34), 12:11 (35), 13:11 (38), 14:11 (40), 15:13 (42), 17:15 (46), 18:15 (48), 19:15 (50), 20:16 (54), 23:18 (59), 23:20 (60).

Rukometna reprezentacija Srbije igra u Segedinu meč 2. kola Evropskog prvenststva, koje se održava u Mađarskoj i Slovačkoj, protiv selekcije Hrvatske.

Orlovi su sjajno otvorili Šampionat Starog kontinenta. Iako desetkovani povredama i korona virusom, izabranici Tonija Đerone su na startu ubedljivo savladali Ukrajince i trijumfom u komšijskom derbiju bi teoretski obezbedili plasman u narednu fazu takmičenja.

Sve detalje sa meča Srbija – Hrvatska možete da pratite na našem portalu iz minuta u minut.

KRAJ UTAKMICE! Hrvatska je pobedila Srbiju rezultatom 23:20. Vanja Ilić je ublažio poraz.

59. minut
Šunjić s gola na gol cepa mrežu i stavlja tačku 23:18.

58. minut
Nijedan gol Srbija nije postigla sa levog krila!!!!

58. minut
Orboooooooović 21:18.

57. minut
Martinović postiže sedmi gol 21:17.

56. minut
Višak Vanja Ilić na krilu ne koristi, kakva šteta, ovo je bila prilika da se vratimo, ali ga je pročitao Mate Šunjić i upisao četvrtu odbranu.

56. minut
Brani Cupara, šansa je da smanjimo.

55. minut
Radivojević je precizan sa sedam metara 20:17

55. minut
Sedmerac za Srbiju posle faula nad Vanjom Ilićem i dva minuta za Čupića, prvo isključenje za njega u ovom meču.

54. minut
Ali nezaustavljiv je i Lučin - 20:16.

53. minut
Potrebni su nam golovi Orbovića, sada je pogodio za 19:16.

52. minut
Velike greške Lazara Kukića: prvo koraci, pa faul u napadu. Jedina je sreća što Vladimir Cupara pravi dve uzastopne odbrane i još drži Srbiju na minus četiri - 19:15.

50. minut
Isključenje za Milosavljevića, loše, loše...

49. minut
Odbranila se Hrvatska, imaju napad za +4.

47. minut
Lučin postiže četvrti gol - 18:15.

46. minut
Hrvoje Horvat reaguje tajm-autom za Kauboje.

46. minut
Velemajstorski potez Kukića, podigao je odbranu Hrvatske i u prodoru pocepao mrežu 17:15.

45. minut
Dva brza gola, najpre Lučin donosi Hrvatskoj 17:13, a odmah na drugoj strani u kontri Kukić smanjuje na 17:14.

44. minut
Drugo isključenje za Martinovića, Srbija je kompletna i ima igrača više, ali Đukić sa krila pogađa prečku. Nismo iskoristili brojčanu prednost.

43. minut
Čupić odmah četvrtim golom, posle velike greške Pešmalbeka, odmah povećava na 16:13.

42. minut
Pešmalbeeeeeek - sa igračem manje Srbija daje gol 15:13.

41. minut
Martinović iz sedmerca postiže svoj peti gol i vodi Hrvatski ponovo na tri razlike 15:12.

40. minut
Radivojević je iznudio sedmerac, Đukić siguran egzekutor 14:12.

39. minut
Pogađa ponovo Čupić, posle asistencije Lučina, Hrvati imaju tri gola više 14:11.

37. minut
Čupić u kontri pogađa za plus dva Hrvatske 13:11. Ne pogađa ni Marsenić za Orlove, sada je sreća na strani Srbije - stativa Čupića. Dal je moguće ni Marsenić sa "crte" ne pogađa, Šunjić brani zicer.

36. minut
Sjajni Cupara beleži sedmu odbranu, Hrvati nisu iskoristili napad. Sada Orlovi napadaju i imaju šansu da izjednače.

35. minut
Goooooool sa desnog krila postiže Darko Đukić, posle akcije sa Kukićem - 12:11.

34. minut
Skok šut i gol Martinovića za 12:10. Odmah su u narednom napadu naši izborili isključenje, Lučin mora na klupu dva minuta.

33. minut
Cupara odlično brani šut Martinovića, na drugoj strani iz koraka Borzaaaaaaaaaaaš 11:10. Kakav gol srpskog reprezentativca.

33. minut
Bilans u izgubljenim loptama 6:4 za Srbiju.

32. minut
Borzaš je promašio, revanširali su mu se Hrvati na drugoj strani. Sada je fauliran Kukić i lopta je za Orlove.

31. minut
Prvi napad ima Srbija, Milosavljević je fauliran.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

30. minut
KRAJ PRVOG POLUVREMENA. Hrvatska vodi protiv Srbije 11:9.

29. minut
Ponovo Orlovi nisu iskoristili napad, sudije su svirale Pešmalbeku faul u napadu. Na drugoj strani Cindrić precizan za 11:9,

28. minut
Ponovo taj Luka Cindrić, nerešeno je 9:9. Posle izgubljene lopte Orbovića, Tilučin je drugim golom na meču preokrenuo rezultat u korist Kauboja koji vode 10:9.

27. minut
Pogađaaaaaa i Lazar Kukić, Srbija vodi 9:8!

26. minut
Posle promašaja Jaganjca, selektor Srbije Đerona traži tajm-aut.

25. minut
Izgubila je Srbija loptu, kontra faul je bio.

23. minut
Fenomenalni Radivojević sa krila precizan i izjednačava na 8:8. U napadu Hrvatske brani Cupara.

22. minut
Šut Borzaša u noge Pešiću koji brani, na drugoj strani Cindrić ekspresno pogađa za 8:7.

21. minut
Sedmerac za Hrvatsku promašio je Ivan Čupić, tačnije odbranio je fenomenalno Vladimir Cupara.

20. minut
Očajnički udarac Orbovića završio je daleko od gola.

19. minut
Jaganjac se odlično snašao i izjednačio na 7:7

18. minut
Greška Marina Šipića, Orlovi su dobili napad i pretvorili ga u prvo vođstvo preko kapitena Marsenića - 7:6.

17. minut
Sedmerac za Srbiju, prvi na meču posle faula nad Kukićem. Radivojević donosi prvo izjednačenje Srbiji 6:6.

16. minut
Luka Cindrić prolazi i ne koristi zicer, sjajan Cupara.

15. minut
Sa bekovske pozicije pogađa Jaganjac - 6:4. Uzvraća odmah Uroš Borzaš i smanjuje na 6:5.

14. minut
Evo gaaaa - Miloš Orbović konačno pogađa 5:4, još je Martinović zaradio dva minuta isključenja, bolje nije moglo.

13. minut
Ivan Martinović efektnim golom odvodi Kauboje na dva razlike - 5:3.

11. minut
Šut Jaganjca sjajno brani Cupara, Hrvati nisu iskoristili napad, lopta je za i dalje u njihovom posedu.

11. minut
Bogdan Radivojević postiže svoj drugi gol i smanjuje sa krila - 4:3.

10. minut
Hrvatska je propustila šansu da poveća rezultat, a pritom je Jelinić zaradio isključenje.

9. minut
Pokušao je Orbović da proturi loptu kroz noge golmanu, ali ga je čuvar mreže Kauboja pročitao i šansa za smanjenje rezultata je propala, odlična intervencija Pešića.

8. minut
Prvi gol na utakmici postiže Halil Jaganjac - 4:2.

7. minut
Sjajna asistencija Vanje Ilića za Bogdana Radivojevića i sada je 3:2. Najlepša akcija na meču.

6. minut
Konačno gol za Srbiju, postiže ga Marsenić na dodavanje Kukića - 3:1.

5. minut
Greši Orbović, Hrvatska je uzela loptu i u narednom napadu preko Ivana Martinovića povećala na 3:0

4. minut
Ponovo Čupić pogađa sa krila - 2:0.

3. minut
1:0 vodi Hrvatska, strelac je Čupić.

3. minut
Novo isključenje za naš tim, sada će dva minuta odmoriti Uroš Boržaš.

3. minut
Prvo isključenje na meču, posle gledanja video snimka, nemačke sudije su poslale na klupu Mijajla Marsenića nakon faula nad Čupićem, igramo sa čovekom manje u polju.

2. minut
Posle šuta Jaganjca, Cupara odlično brani. Potom nova greška Hrvata u napadu i lopta će biti za Srbiju, sjajna igra u odbrani Marsenića.

20:30
Utakmica je počela.

20:26
Srbija pobedom obezbeđuje plasman u narednu fazu, dok bi i remijem napravila ogroman korak ka drugom krugu takmičenja.

20:21
Srpski i hrvatski navijači su danas napravili sjajnu atmosferu (pogledajte OVDE), dok se kasnije malo zaoštrila dolaskom najvatrenijih pristalica Kauboja, kojih će na tribinama biti oko 80 odsto.

20:17
Umesto Đorđića, selektor Đerona je u protokol za ovaj meč uvrstio rukometaša Železničara iz Pančeva Danila Radovića.

20:15
Pre tačno 10 godina, Srbija je u Beogradu na Evropskom prvenstvu zabeležila poslednju pobedu u duelima sa Hrvatima. Tog 27. januara Orlovi su slavili protiv Kauboja, dok su nakon toga Hrvati dobili sve mečeve u međusobnim duelima, uz remi na Evropskom šampionatu 2019. godine - 25:25..

20:13
Već smo pisali da su i Hrvati neposredno pred meč dobili loše vesti, pozitivni na testu bili su golman Mateja Mandić i jedan od najboljih igrača Zvonimir Srna.

20:12
Loša vest za selektora Tonija Đeronu: Srbija neće moći da računa na Petra Đorđića, koji je danas dobio pozitivan test na korona virus.