HRVATI URADILI ŠTO JE DO NJIH: Kauboji razbili Ukrajinu

17.01.2022. 19:48
Rukometna reprezentacija Hrvatske / Izvor: Reuters
Čekaju ishod meča Srbije i Francuske.

Rukometna reprezentacija Hrvatske savladala je Ukrajinu ubvedljivo sa 38:25 (18:13) u svom poslednjem meču u grupi A na Evropskom prvenstvu u Segedinu. Kauboji su ovom pobedom došli na korak od plasmana u narednu rundu takmičenja, ali će čekati ishod utakmcie između Srbije i Francuske i navijati za Trikolore.

MOK ODLUČIO: Nema više slobodne prodaje karata za ZOI u Pekingu

KATASTROFA ZA SRBIJU! Orlovi ipak bez Petra Nenadića napadaju Francusku

SVETSKA LIGA: Renovirana Srbije protiv Italije

Ukrajinci su Hrvatskoj ravnopravan protivnik bii samo u prvih 10 minuta meča, da bi potom Kauboji potpuno preuzeli kontrolu meča održavajući prednost koja je na poluvremenu iznosila pet golova, iako su Ukrajinci uspeli u jednom trenutku da priđu na jedan gol zaostatka.

U nastavku meča Hrvatska je konstantno povećavala prednost, a tek na trenutak su Ukrajinci pokušavali nešto. Ipak, na kraju su Hrvati ostvarili ubedljivu pobedu sa dvocifreenom prednošću. Najefikasniji u redovima Hrvatske bili su Martinović i Šipić sa po sedam golova. Artemenko je predvodio Ukrajinu sa pet postignutih golova.