KANONADA ZA KRAJ: Srbija deklasirala Rumuniju i osvojila deveto mesto na Evropskom prvenstvu

08.09.2022. 13:08
Vaterpolo reprezentacija Srbije, Dejan Savić / Izvor: MN Press
Ubedljiv trijumf Delfina.

Vaterpolo reprezetnacija Srbije u poslednjem meču na Evropskom prvenstvu u Splitu savladala je selekciju Ruminje i to veoma ubedljivo sa 17:1 (6:1, 3:0, 4:0, 4:1)) i tako obezbedili deveto mesto na šampionatu.

SAVIĆ JASAN: Jos smo u DEPRESIJI

KOLAKOVIĆ PRIZNAO: Argentina je bila mnogo bolja

OGLASIO SE PREDSEDNIK STANKOVIĆ: Partizan će igrati sve utakmice u Padinskoj Skeli

Već nakon tri minuta Srbija je imala vođstvo 3:0, nakon čega je usledio i prvi pogodak Rumuna i to je bilo sve što je naš današnji rival učinio.

Golove za Srbiju postigli su: Radomir Drašović i Vasilije Martinović po četiri, Ognjen Stojanović tri, Petar Velkić, Nemanja Vico po dva, Strahinja Rašović i Viktor Rašović po jedan. Jedino gol za Rumuniju, postigao je Slvijan Kolodorviči.

Ponovo je Savić menjao golmane na poluvremenu, a podjednako dobri su bili i Rističević i Dobožanov. Gotovo da do kraja meča nije bilo pada u igri srpskog tima, a još na poluvremenu pri rezultatu 9:1, bilo je jasno da će Srbija upisati ubedljivu pobedu.

Do kraja šampionata ostali su polufinalni dueli, kao i mečevi za plasman. Srbija je zauzela deveto mesto, na jedanaestom su se našli Holanđani, koji su savladali Izrael sa 17:7.

Za peto mesto gledaćemo okršaj Grčke i Crne Gore, dok se za sedmu poziciju bore Gruzija i Francuska

Što se polufinala tiče, igraće Mađarska - Španija, odnosno Hrvatska - Italija.

BONUS VIDEO: Pogledajte umeće Dilete Leote sa loptom