POBEDA U GOSTIMA: Kragujevčani slavili u Ligi šampiona

23.02.2022. 18:08
Srbija Danas/VK Radnički
VK Radnički / Izvor: MN Press
Duel 10. kola.

Vaterpolisti Radničkog ostvarili su treću pobedu u Ligi šampiona, pošto su u 10. kolu slavili na gostovanju ekipi Dinama iz Tbilisija, na dalekom gostovanju u prestonici Gruzije, rezultatom 17:13.

POSLEDNJA PRIPREMA ZA SP: Armand i Ivana vedete mitinga u Beogradu

RAZVOJ SPORTA U SRBIJI: Sastanak ministra Udovičića i stalne koordinatorke Ujedinjenih nacija u Beogradu

POVRATAK LEGENDE: Igor Milanović preuzima klub iz Srbije

U meču sa velikim brojem golova, pogotovo u prvom poluvremenu (11:8), Kragujevčani su bez većih problema opravdali ulogu favorita. Sve vreme su bili u vođstvu, a već posle pet minuta igre imali su tri gola prednosti (5:2). Oko te razlike se i vrteo rezultat, sve do druge polovine druge četvrtine, kada je Radnički u dva navrata imao „plus četiri“ (10:6, 11:7), ali je srpski internacionalac u redovima Gruzijaca, Dušan Vasić, uspeo da svoj tim zadrži na koliko-toliko pristojnom zaostatku pred nastavak susreta – 11:8.

Dinamo Tbilisi – Radnički 13:17 (3:6, 5:5, 2:4, 3:2)

TBILISI – Bazen: "Olimpik".

Sudije: Rajmund Fodor (Mađarska), Matan Švarc (Izrael).

DINAMO: Razmadze, Tkešelašvili, Dadvani 4, Džiktsiarenka 1, Bitadze, Jelača, Adeišvili 1, Sarić 1, Imnaišvili 2, Magrakvelidze, Vasić 4, Giorgadze, Šubladze. Trener: Dejan Stanojević.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 3, Stanojević 2, Janković 3, Ćuk, Krug 1, Ukropina 1, Pljevančić 1, Toholj 3, Miličić, Lukić 2, Vrlić 1, Todorovski. Trener: Uroš Stevanović.

Na startu drugog poluvremena Radnički je stekao prednost od pet golova i zadržao je do poslednje deonice (15:10), u kojoj Dinamo uspeo samo da donekle ublaži poraz.

Najefikasniji u pobedničkim redovima, sa po tri gola, bili su Stefan Branković, Filip Janković i Nebojša Toholj, koji je, zanimljivo, na putu za Gruziju saznao da je postao otac. Na drugoj strani prednjačili su Dadvani i Vasić sa po četiri gola.