POPUNJAVA SE TIM ZA TOKIO: Srbija dobila drugu OLIMPIJSKU VIZU (FOTO)

24.02.2019. 11:45
Zorana Arunović, Vanja Udovičić (pozadi) i Damir Mikec / Izvor: MN Press
Zorana dobila društvo.

Damir Mikec je drugog dana Svetskog kupa u Nju Delhiju osvojio srebrnu medalju vazdušnim pištoljem i tako izborio kvotu za Olimpijske igre u Tokiju. Ovo je druga viza za OI 2020. za srpsko streljaštvo i srpski sport uopšte, posle kvote koju je Zorana Arunović osvojila na Svetskom prvenstvu u Čangvonu.

Reprezentativac Srbije je u finale takmičenja ušao sa četvrtog mesta u kvalifikacijama. Uz našeg strelca, među osam najboljih našla su se šestorica Azijata i Nemac Mihael Heise, juniorski prvak MK pištoljem iz Beograda 2011, ali debitant u finalima na velikim seniorskim takmičenjima. Mikec je imao 586 krugova, u finale se ulazilo sa 583. Dimitriju Grgiću je 21. poziciju doneo rezultat 577 krugova.

LEPA DŽUDISTKINJA ALEKSANDRA SAMARDŽIĆ: Obara u KIMONU, a RASTURA u BIKINIJU (FOTO)

STEFAN I TARA NAJBITNIJI: Jelena Đoković ODGONETNULA gde će ŽIVETI kad NOLE ostavi reket (FOTO)

Naš reprezentativac je dobro počeo finale, posle serije od prvih pet dijabola delio je čelno mesto sa 16-godišnjim Indijcem Šaudarijem Saurabom, svetskim juniorskim prvakom i šampionom Olimpijskih igara mladih.

Saurab se ubrzo odvojio i dominirao finalom, koje je završio ubedljivo osvojivši zlato sa novim svetskim rekordom finala– 245,0 kruga (1,4 bolji od dosadašnjeg koji je bio u vlasništvu Olega Omelčuka).

Pogledajte kako izgleda ruska odbojkašica Ekaterina Efimova.